Summer Dying Loud 2021. Nowy termin, nowy line-up

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-05-02
Summer Dying Loud 2021. Nowy termin, nowy line-up

Festiwal Summer Dying Loud organizowany jest od kilku lat jesienią w Aleksandrowie Łódzkim. Wydarzenie zyskało już renomę w Polsce i zagranicą.

Poprzednie 11 edycji zorganizowanych na scenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji gromadziło rokrocznie tysiące fanów mocnych brzmień. Na Summer Dying Loud grali między innymi Sodom, Paradise Lost, Bloodbath, Triptycon, Onslaught, Incantation, Entombed A.D., Dool, Angel Witch, Lucifer czy TSA, Turbo, Kat, Acid Drinkers, Vader, Behemoth, Armia, Illusion, KSU, Proletaryat, Frontside, Sweet Noise, Riverside, Hunter, Corruption czy Tenebris. Mózgiem festiwalu od samego początku jest Tomasz Barszcz, dyrektor Wydziału Promocji i Współpracy z Zagranicą aleksandrowskiego magistratu, wielki miłośnik muzyki rockowej i metalowej.

XII edycja SDL zaplanowana była jesień 2020. Jednak w związku z pandemią koronawirusa imprezę przeniesiono na 9-11 września 2021. Organizatorzy zapowiedzili koncerty: Tides From Nebula, Asphyx, Enslaved, Only Sons, Me And That Man, Night Demon, Katla, Motorowl, The Dead Goats, Dom Zły, Deszcz, Diuna, Fleshworld, Ragehammer, Tiamat, Napalm Death. 30 kwietnia 2021 roku na Facebooku Summer Dying Loud pojawiły się kolejne zmiany dotyczące tegorocznej edycji.

Niestety, ponownie musimy się zmierzyć z przełożeniem Summer Dying Loud na przyszły rok. Przy obecnych obostrzeniach, zakazie organizacji imprez masowych, niepewnych połączeniach lotniczych i zmieniających się zasadach kwarantanny czy braku możliwości zapewnienia pola namiotowego, rozsądne planowanie kilkudniowego festiwalu z międzynarodowym składem jest niemożliwe.

- napisali organizatorzy imprezy.

Festiwal zapowiedziano na 8-9-10 września 2022 a uczestnicy ponownie zostali poproszeni o zachowanie karnetów na przyszły rok.

To najwyższy wyraz sympatii, jakim możecie nas obdarzyć. Już dziś potwierdzamy udział w 2022 roku większości ogłoszonego do tej pory składu, m.in.: Napalm Death, Asphyx, Tiamat, Night Demon, Year Of The Cobra, Tides From Nebula, Fleshworld, Deszcz, Dom Zły, Ragehammer, Only Sons. Nad resztą pracujemy, a mnóstwo ogłoszeń jeszcze przed nami!  Mamy nadzieję, że ta wiadomość pomoże Wam w podtrzymaniu decyzji o udziale w festiwalu w przyszłym roku.

-czytamy w komunikacie.

Jednak to nie koniec niespodziane, bo festiwal w tym roku się odbędzie. Summer Dying Loud uruchamia "plan B" - czyli jednodniową imprezę wyłącznie z polskimi zespołami. Kto na nim wystąpi, jeszcze nie wiemy, ale śledzimy ten temat z ogromnym zainteresowaniem. Zarezerwujcie sobie 11 września! Szczegóły wkrótce.


Strona: www.summerdyingloud.pl

Magazyn Gitarzysta jest patronem medialnym imprezy.

Koncerty