Alice In Chains - zobacz teledysk do "Never Fade"

Newsy
Alice In Chains - zobacz teledysk do "Never Fade"

Można już zobaczyć najnowszy teledysk Alice In Chains nakręcony do kompozycji "Never Fade" pochodzącej z ostatniego albumu "Rainier Fog".

Wydany w sierpniu „Rainier Fog” to pierwszy od ponad 20 lat album zespołu nagrany w ich rodzinnym mieście, czyli Seattle. Tytuł płyty to również hołd dla tego miasta, natomiast nagrań dokonano w Studio X, w którym powstał także wydany w 1995 roku album „Alice In Chains”. W związku z pracą nad nowym krążkiem panowie odwiedzili także Henson Recording Studios w Los Angeles oraz studio w Nashville należące do Nicka Raskulinecza, producenta albumu. To trzeci z kolei krążek Alice In Chains, którego producentem jest Raskulinecz, natomiast za miks dzieła odpowiedzialny jest Joe Barresi (Queens Of The Stone Age, Tool).

Nowy teledysk zespołu powstał do utworu "Never Fade". Za reżyserię obrazu odpowiada Adam Mason, który nakręcił wcześniejsze video do kompozycji "The One You Know". Mówi wokalista i gitarzysta zespołu, William DuVall: "Teledysk do "Never Fade" jest kontynuacją "The One You Know". Pełna historia zostanie wkrótce ujawniona. Póki co sobaczcie, co kochamy najbardziej - grać na żywo i opowiadać historie poprzez naszą muzykę."

 

 

Inspiracją do napisania "Never Fade" była śmierć babci DuValla, a także frontmanów Sondgarden i Alice In Chains, Chrisa Cornella i Layne Staleya. "Są tu obecne pewne byty z przeszłości, jednak te duchy okazały się życzliwe i przybyły by udzielić nam pomocy, a nie przeszkadzać. Tekst do tego utworu napisałem w Studio X. Pomyślałem, "nie opuszczę tego pomieszczenia dopóki nie skończę tego utworu". Śpiewam o historii, o wszystkich utworach które zostały napisane, kłótniach między zespołami i dyskusjach o przyszłości."