Nowy album Alice In Chains w sierpniu

Newsy
Nowy album Alice In Chains w sierpniu

Już 24 sierpnia na półki sklepowe trafi nowy album Alice In Chains. Pierwsze od pięciu lat studyjne dzieło kapeli będzie zatytułowane „Rainier Fog”.

„Rainier Fog” to pierwszy od ponad 20 lat album zespołu nagrany w ich rodzinnym mieście, czyli Seattle. Tytuł płyty to również hołd dla tego miasta, natomiast nagrań dokonano w Studio X, w którym powstał także wydany w 1995 roku album „Alice In Chains”. W związku z pracą nad nowym krążkiem panowie odwiedzili także Henson Recording Studios w Los Angeles oraz studio w Nashville należące do Nicka Raskulinecza, producenta albumu. To trzeci z kolei krążek Alice In Chains, którego producentem jest Raskulinecz, natomiast za miks dzieła odpowiedzialny jest Joe Barresi (Queens Of The Stone Age, Tool).

Do odsłuchu trafił drugi utwór zespołu, zapowiadający album, zatytułowany "So Far Under". Mówi wokalista i gitarzysta zespołu, William DuVall: „Każdy aspekt pisania i nagrywania tej piosenki będzie przywodził na myśl mnóstwo radości - od nagrywania podstaw utworu i solówek w Studio X w Seattle, po dogrywanie detali w studio Nicka Raskulinecza w Nashville. Każdy z zespołu odcisnął piętno na tym numerze. Jesteśmy niesamowicie dumni z tego kawałka oraz z całego albumu”.

 

„Rainier Fog” ukaże się w formie cyfrowej, jako CD oraz limitowany, podwójny, 180- gramowy vinyl, który będzie dostępny tylko przez stronę zespołu.

Lista utworów:

1. The One You Know
2. Rainier Fog
3. Red Giant
4. Fly
5. Drone
6. Deaf Ears Blind Eyes
7. Maybe
8. So Far Under
9. Never Fade
10. All I Am