Good Tiger supportem Periphery

Newsy
Good Tiger supportem Periphery

Zespół Good Tiger, złożony z byłych muzyków TesseracT, The Faceless i Architects, będzie wspierać Periphery i Veil Of Maya podczas polskich koncertów, które odbędą się już 3 grudnia w krakowskiej Fabryce i dzień później w warszawskiej Progresji.

Good Tiger: Sami mówią, że to, co grają to "some kind of rock", ale nie jest to zbyt trafne określenie. Brytyjczycy tak naprawdę tworzą mieszankę progmetalu, technicznego thrash metalu, rocka progresywnego i atmosferycznego. Można usłyszeć w ich muzyce echa zarówno Dream Theater, jak i Cynic. Good Tiger to twór dość świeży, liczący sobie parę miesięcy. Tworzą go: znany z Tesseract wokalista Elliot Coleman, byli gitarzyści The Safety Fire, Derya Nagle i Joaquin Ardiles, bębniący kiedyś w The Faceless Alex Rüdinger oraz basista Morgan Sinclair, który miał okazję pogrywać w Architects. W listopadzie ukazała się debiutancka płyta "A Head Full Of Midnight", na którą zespół uzbierał fundusze dzięki pomocy fanów.

3 grudnia 2015
Warszawa / Progresja, ul. Fort Wola 2


Bilety:
70 zł - przedsprzedaż,
80 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

4 grudnia 2015
Kraków / Fabryka, ul. Zabłocie 23


Bilety:
70 zł - przedsprzedaż,
80 zł - w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

Bilety na dostępne na www.knockoutprod.net/sklep (druki kolekcjonerskie)

Formacja Periphery powstała w 2005 roku, w Bethesda w stanie Maryland i szybko wyrobiła sobie markę jednego z najciekawszych zespołów progmetalowych. Dziś zaś należy do ścisłej czołówki takiego grania, obok Dream Theater czy Fates Warning. Główną postacią sześcioosobowej kapeli jest kapitalny gitarzysta Misha Mansoor, autor większości repertuaru. Periphery doczekali się czterech płyt studyjnych, z których dwie ostatnie, koncepcyjne, ukazały się tego samego dnia, 27 stycznia 2015 roku, pod tytułami "Juggernaut: Alpha" i "Juggernaut: Omega". I obydwie znalazły się w pierwszej 20. regularnego notowania "Billboardu" (na miejscach 15 i 16). Choć Periphery zaliczani są do prog metalu, nie trzymają się kurczowo tej stylistyki, co wyróżnia ją spośród innych wykonawców z tego kręgu. Amerykanie nie wahają się stosować w utworach rozwiązań bardziej typowych dla Meshuggah czy jazzu niż progresu. Poza tym, stawiają na esencjonalność kompozycji, nie zaś na popisywanie się umiejętnościami.

W maju 2015 roku ukazał się "Matriarch", piąty studyjny album jednej z największych obecnie kapel na szeroko pojętej scenie deathcore'owo - metalcore'owej - pochodzącej z Chicago i istniejącej od 2004 roku formacji Veil Of Maya. Promowany przez kawałki "Phoenix" i "Mikasa" materiał, proponuje nieco inną muzykę niż na poprzednich krążkach kapeli. To pierwszy album z nowym wokalistą Lucasem Magyarem, znanym z Arms of Empire, który zastąpił Brandona Butlera. Po raz pierwszy w swej historii formacja wykorzystała też podczas nagrań czyste wokale. Fani w Polsce po raz pierwszy zobaczą Veil Of Maya w nowym składzie i przede wszystkim usłyszą, jak nowe muzyczne oblicze zespołu sprawdza się na żywo.