Clan of Xymox zagra w Polsce

Koncerty
Magazyn Gitarzysta
2021-09-22
Clan of Xymox zagra w Polsce

Legenda mrocznych brzmień zagra w Zabrzu w październiku 2021!

Clan of Xymox to holenderska grupa muzyczna założona w 1981 roku w Nijmegen przez Ronniego Mooringsa (instrumenty klawiszowe, śpiew, gitara) i Anke Wolbert (gitara basowa, śpiew). Określana jest mianem klasyków dark wave. Po rozwiązaniu kontraktu z wytwórnią 4AD zespół tworzył pod nazwą skróconą do Xymox, powracając w 1997 do pełnej nazwy.

Clan of Xymox w Polsce. Szczegóły

Muzyka CoX to fantastyczne, głębokie i mroczne brzmienia inspirowane dokonaniami takich grup jak Joy Division, The Cure, The Sisters of Mercy, czy Siouxsie and the Banshees, jednak w stosunku do dokonań wyżej wymienionych zespołów jest o wiele barwniejsza zaaranżowana (m.in. dzięki szerokiemu użyciu syntezatorów i wielu nowinek technicznych). Do klasyki gatunku zapisały się takie albumy jak Clan of Xymox i Medusa. Z czasem muzyka ewoluowała w kierunki rocka gotyckiego, co sprawiło, że koncerty CoX są pełne różnorodnych i klimatycznych brzmień. Najnowsze wydawnictwo CoX to album Days of Black z 2017 roku. Na koncercie w Zabrzu z pewnością nie zabraknie klasycznych pozycji jak i najnowszych kompozycji.

Clan of Xymox wystapi 23 października 2021 w Zabrzu w klubie Wiatrak. Before/After Party: Alex Hunter

Bilety:

  • I pula: 85,00 zł
  • II pula: 90,00 zł

Bilety można kupić na stronie Klubu Wiatrak, bileterii Going, BILETOMAT.PL, Empik ( cały kraj) oraz w dniu koncertu od godz. 18:30

Bilety z przełożonego marcowego koncertu zachowują ważność!

Foto: Paweł Świrek

Koncerty