Батюшка Krzysztofa Drabikowskiego i Rotting Christ - 24.09.2021 - Warszawa

Relacje

Paweł Mielko

Батюшка Krzysztofa Drabikowskiego i Rotting Christ - 24.09.2021 - Warszawa

Батюшка Krzysztofa Drabikowskiego oraz legendy helleńskiego Black Metalu - Rotting Christ zagrali na Letniej Scenie warszawskiego Klubu Progresja.

Sukces albumu „Litourgiya” (2015) zelektryzował świat ekstremalnego metalu. Z anonimowego projektu, Батюшка stał się jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Niespotykana wcześniej wizja, w której metalowe brzmienie nasycone zostało prawosławną estetyką i jej symbolami, robiła wrażenie zarówno w odsłonie studyjnej, jak i na koncertach, które zyskały renomę muzycznych ceremonii.
Батюшка Krzysztofa Drabikowskiego i Rotting Christ w WarszawieCztery lata po debiucie, Батюшка wraca z najnowszym albumem. „Панихида” to obrazoburcze ujęcie prawosławnego nabożeństwa żałobnego. Grecki Rotting Christ to w zasadzie legenda i pionierzy Black Metalu w Grecji. Ma na swoim koncie 13 albumów studyjnych, szereg kompilacji, EP-ek i splitów oraz niemalże niezliczoną ilość koncertów w naszym kraju, które zawsze przyjmowane są z ogromnym entuzjazmem.Foto: Paweł Mielko