Armia

Koncerty
2013-01-09
Armia

Armia rusza w trasę koncertową "Podróż na Wschód" i 2 marca wystąpi we wrocławskim Łykendzie.

 

Zespół występuje w rozszerzonym, siedmioosobowym składzie, a koncert składa się z kilku części, również akustycznych. Program oparty jest na utworach z najnowszej płyty "Podróż na Wschód", oczywiście będą w nim również inne kompozycje.

Płyta "Podróż na Wschód" zawiera utwory zarejestrowane na żywo na planie filmu pod tym samym tytułem. Znajdują się na niej wybrane kompozycje formacji, często w nowych odsłonach, niektóre w aranżacjach akustycznych, od "Aguirre" z pierwszej płyty, przez "Popioły" i "Dom przy moście" po "Green" z wydanego w 2009 albumu "Freak". W nagraniach uczestniczyli również muzycy związani wcześniej z zespołem, m. in. nieodżałowany Piotr "Stopa" Żyżelewicz. Całości dopełnia kilka anglojęzycznych wersji utworów Armii, w tym tytułowy "Towards The East", w interpretacjach zaprzyjaźnionego z zespołem Gerarda Nowaka. Nad finalnym brzmieniem płyty czuwali Marcin Bors i Rafał Giec.

2.03.2013
Klub Muzyczny Łykend, Podwale 37/38, Wrocław

godz: 20.00

bilety:
35 zł - przedsprzedaż,
40 zł - w dniu koncertu

Bilety dostępne są w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz online w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl.

rezerwacje: bilety@o2.pl

Zespół Armia powstał w 1984 roku w wyniku twórczego spotkania trzech osobowości polskiej sceny niezależnej: Tomasza Budzyńskiego, Roberta Brylewskiego i Sławomira Gołaszewskiego, a na przestrzeni lat grupę współtworzyło wielu uznanych muzyków. Muzyka Armii to synergia energetycznego rocka, folku, free jazzu i awangardy, zawierająca cytaty z muzyki klasycznej i ludowej. Waltornia definiuje unikalne brzmienie zespołu, a rockową sekcję rytmiczną uzupełniają dźwięki fortepianu, fletu, instrumentów smyczkowych, perkusyjnych i etnicznych, jak didgeridoo, dzwonki czy dzbanki.

Mistyczno-bajkowe teksty Tomasza Budzyńskiego skłaniają ku głębokiej refleksji nad sensem życia i kondycją duchową współczesnego człowieka. Liczne są w nich odwołania do mistrzów literatury światowej, takich jak Dante, Beckett, Rimbaud czy Kafka, jak również do Starego i Nowego Testamentu. 10 albumów studyjnych zespołu zdobyło uznanie wśród słuchaczy i recenzentów, a niektóre z nich, jak "Legenda" czy "Triodante", zaliczane są dziś do klasyki polskiej muzyki rockowej.