Specjalna edycja efektu Nove Delay od TC Electronic

Newsy
Specjalna edycja efektu Nove Delay od TC Electronic

Firma TC Electronic z dumą prezentuje ekskluzywną wersję iB Modified znakomitego efektu Nova Delay.

Określenie iB Modified oznacza specjalną modyfikację, dzięki której pojęcie brzmienia doskonałego z jakim kojarzony jest efekt Nova Delay nabiera zupełnie nowego znaczenia.

W północnej części Włoch mieszka techniczny cudotwórca, który dla najlepszych, europejskich gitarzystów projektuje i modyfikuje kompletne systemy efektów gitarowych oparte na urządzeniach takich jak G-System i Nova Delay. Jego imię brzmi Massimo Mantovani, a jedną z jego najpopularniejszych modyfikacji jest przeróbka bufora wejściowego w efekcie Nova Delay.

Firma TC Electronic nawiązała współpracę z Mantovanim, w efekcie czego powstała najlepsza z możliwych modyfikacji dla bufora wejścia. Dzięki przeróbce analogowego układu wejścia i wymianie niektórych elementów ty i twoja publiczność, możecie teraz cieszyć się absolutnie transparentnym, wyrazistym brzmieniem o niespotykanej dynamice.

Dodatkowo, ekskluzywna, kustomowa wersja efektu Nova Delay w nowym, czerwonym wykończeniu to procesor, który nie tylko zapewnia świetne brzmienie linii opóźniających, ale i stylowo prezentuje się w każdym pedalbardzie.

Obok wspomnianych udoskonaleń, edycja specjalna efektu jest tak samo uniwersalna i funkcjonalna muzycznie jak poprzedni model. Na pokładzie dostępnych jest sześć różnych rodzajów linii opóźniającej, można także zapisać do dziewięciu własnych ustawień o różnych parametrach - od delaya w stylu taśmowym do powtórek w stylu cyfrowym. Mówiąc krótko, w temacie efektów delay ten procesor podłogowy sprosta wszelkim wymaganiom nowoczesnego gitarzysty poszukującego własnego, unikalnego brzmienia.

Oparty na legendarnym, popularnym na całym świecie procesorze TC 2290 Dynamic Delay podłogowy procesor Nove Delay iB Modified ustanawia nową poprzeczkę dla efektów gitarowych, oferując bezkompromisowe, studyjnej jakości brzmienie cyfrowych algorytmów zamknięte w kompaktowej obudowie.

Nova Delay iB Modified oferuje 6 typów delaya:

 • Delay line
 • Dynamic
 • Reverse
 • Ping-Pong
 • Pan
 • Slap-Back

Dla każdego z typów można wybrać inny styl powtórzenia, dzięki czemu użytkownik może praktycznie w nieograniczonym zakresie dopasować ustawienia efektu do własnych preferencji.

Możesz włączyć pojedynczą, jak i podwójną linię opóźniającą dla każdego rodzaju i stylu odbicia, ustawiając czas odbicia w zakresie od 1 do 2290 ms za pomocą przycisku tap tempo lub pokrętła delay time.

Ponadto, do każdego typu delaya można dodać jeden z trzech rodzajów modulacji (light, medium i heavy) - funkcja zaczerpnięta z legendarnego procesora TC 2290 Dynamic Digital Delay.

Dzięki technologii Audio Tapping tempo powtórek można ustawić uderzając rytmicznie w struny z wciśniętym przyciskiem tap tempo. Możesz teraz dopasować tempo delaya do najważniejszego czynnika: do własnej gry.

Inną świetną funkcją jest możliwość wyboru wartości podanych w milisekundach lub uderzeniach na minutę, BPM, co pozwala zastosować globalne tempo nabite przyciskiem nożnym dla presetów użytkownika, lub je wyłączyć.

Funkcje ND-1 Nova Delay:

 • 6 typów cyfrowego delaya studyjnej jakości
 • Dwa, przełączane tryby pracy - Manual i Preset
 • 9 programów użytkownika (presetów)
 • Maksymalny czas opóźnienia - 2290 ms
 • Audio Tapping - automatyczne nabicie tempa w czasie gry
 • Modulacja dla linii opóźniającej
 • Wybrzmienie opóźnienia po wyłączeniu efektu