Richie Sambora wybrał wzmacniacze Blackstara

Newsy
Richie Sambora wybrał wzmacniacze Blackstara

Richie Sambora dołączył do wielkiej rodziny Blackstar. Gitarzysta Bon Jovi postawił na produkty firmy z Northampton - wzmacniacze Artisan 100, Series One 1046L6 i HT Studio 20.

Nazwisko Richiego Sambory nie brzmi dla nas obco i to całkiem nieprzypadkowo, gdyż ojciec gitarzysty był Polakiem. Ale i tak pierwszym skojarzeniem w jego przypadku będzie zawsze nazwa Bon Jovi, bo z tym zespołem związany jest od 1983 roku i w jego barwach nagrał jedenaście studyjnych płyt oraz zagrał niezliczoną ilość koncertów. Sambora ma na koncie także dwa solowe albumy, a nie jest mu obce i komponowanie muzyki filmowej.

Kolekcja gitar i wzmacniaczy, z których korzystał lub obecnie korzysta Sambora jest naprawdę imponująca. Ostatnio muzyk postanowił wzbogacić ją o trzy wzmacniacze firmy Blackstar - Artisan 100, Series One 1046L6 i HT Studio 20.

Artisan 100 to lampowa "głowa" o mocy 100 watów z czterema kanałami. Pierwszy kanał oferuje czyste, nasycone brzmienie według najlepszych amerykańskich wzorców, zaś kanał drugi kanał zapewnia crunch'owy, brytyjski sound. Równoległe podłączenie gitary do wejść obu tych kanałów pozwala na ich dowolne mieszanie i uzyskanie nieskończonej wręcz możliwości brzmień. Dodatkowo, dzięki czterem pozycjom przełącznika "Voice" można wydobyć oldschoolowe brzmienia podobne amerykańskim wzmacniaczom z lat 50-tych ubiegłego wieku i brytyjskim z następnego dziesięciolecia.

Series One 1046L6 to 4-kanałowy head Blackstara o mocy 100 watów. Jednak dzięki funkcji DPR (Dynamic Power Reduction) możliwe jest zmniejszenie mocy do 10 Watów i odtworzenie, bez utraty brzmienia, dynamiki małego wzmacniacza. Pierwszy czysty kanał oferuje ciepłe i jasne brzmienie zaś drugi to kanał crunch'owy. Dwa kolejne to kanały z przesterem overdrive z wysokim i niskim tłumieniem na wyjściu. Zaś HT Studio 20 to 20-watowe, lampowe "maleństwo", które posiada wbudowane dwa kanały: pierwszy oferujący brzmienie czyste a drugi - high gain overdrive.

Te trzy wzmacniacze od teraz są do dyspozycji Sambory, który pracuje nad trzecim solowym krążkiem, a w przygotowaniu jest także kolejne wydawnictwo grupy Bon Jovi.