Specjalna edycja gitar PRS DGT Standard

Newsy
Specjalna edycja gitar PRS DGT Standard

PRS Guitars wypuszcza na rynek specjalną edycję popularnego modelu gitary DGT Standard.

Specjalna wersja gitary firmy PRS podpisanej nazwiskiem Davida Grissoma wykonana jest w całości z mahoniu i zachowuje wiele unikalnych cech dla klasycznego modelu DGT. Chodzi przede wszystkim o charakterystyczną główkę z podpisem muzyka, nieznacznie grubsze progi dla strun o większym naciągu, mostek tremolo oraz przetworniki z indywidualnymi potencjometrami zaprojektowane specjalnie dla tego modelu gitary.

Oryginalny model gitar sygnowanych przez Grissoma jest jednym z najpopularniejszych instrumentów firmy PRS, od czasu wprowadzenia go na rynek w 2007 roku, spośród tych, które przygotowane są we współpracy z artystami. Pojawienie się w sprzedaży specjalnej edycji gitary DGT nie powinno więc być żadną niespodzianką dla fanów firmy z siedzibą w amerykańskim stanie Maryland.

- W ostatnim roku pracowaliśmy nad standardowym modelem DGT i jestem bardzo podekscytowany tym, że firma PRS wypuszcza na rynek kolejną edycję tych gitar. Moim pierwszym instrumentem od PRS był wykonany całkowicie z mahoniu model Seafoam Green Standard z 1985 roku, więc czuję się jakby historia zatoczyła dla mnie koło. Gitary zrobione w całości z mahoniu są z reguły bardziej skupione na tonach średnich, ale posiadają również ładne brzmienie i growl. Uznaliśmy zgodnie z Paulem (Reed Smithem - przyp. red.), że stworzenie edycji gitary DGT w całości z mahoniu byłoby idealnym pomysłem na dużą zmianę w sygnowanym przeze mnie modelu, bez konieczności poświęcenia czegokolwiek z duszy i charakterystycznych cech oryginału. Musze przyznać, że i tym razem firma PRS osiągnęła sukces - powiedział David Grissom.

David Grissom to pochodzący z Austin w Teksasie artysta, który zadebiutował w połowie lat osiemdziesiątych jako gitarzysta prowadzący u boku Joe Ely'ego. Ma za sobą współpracę na scenie i w studiu z legendą rocka Ringo Starrem, ikonami bluesa - Buddym Guyem i Johnem Mayallem, rockmanami - Johnem Mellancampem i Chrisem Isaakiem czy gwiazdami muzyki country - Dixie Chicks i Brooks & Dunn. Był także przez krótki okres czasu członkiem grupy Allman Brothers Band, w której zastępował Dickeya Bettsa.