Gitara Hagstrom Swede najlepsza na świecie

Newsy
Pozostałe artykuły marki HAGSTROM
Gitara Hagstrom Swede najlepsza na świecie

Gitara Hagstrom Swede została ostatnio uznana za najlepszą gitarę elektryczną na świecie.

Możecie się zgodzić z tym wyborem, ale możecie oczywiście z nim i dyskutować. Jednak użytkownicy portalu musicradar.com zadecydowali swoimi głosami o tym, że tytuł najlepszej gitary elektrycznej na świecie przypadł kultowemu instrumentowi Hagstrom Swede.

Wyniki głosowania na najlepszą gitarę elektryczną na świecie, które objęło dwadzieścia różnych instrumentów, ogłoszono na łamach portalu 13 lutego. Hagstrom Swede otrzymała od internautów 14,8 procent głosów i bez wątpienia taki wynik musi budzić respekt. Głównym czynnikiem za takim wyborem mógł być z pewnością fakt, że jest to bezkonkurencyjny model gitary w swojej klasie cenowej.To co wyróżnia gitarę Hagstrom Swede to przede wszystkim klasyczny styl, mocny atak i tłusty dźwięk. Model zapewnia ogromną wszechstronność dla współczesnych gitarzystów, dlatego też wynik głosowania użytkowników portalu musicradar.com nie powinien dziwić.

Sama marka Hagstrom powstała w Szwecji w latach 50-tych ubiegłego stulecia. Rozwój marki przypadł na lata 60=te i 70-te czyli złoty okres rozwoju muzyki gitarowej. Na gitarach Hagstrom grali m.in.: The Beatles, Jimi Hendrix, Frank Zappa i Elvis Presley. Po zakończeniu produkcji w latach 80-tych instrumenty natychmiast zyskały dużą wartość kolekcjonerską. W 2002 roku marka została wskrzeszona i powraca z niesamowitym wzornictwem, rozwiązaniami technicznymi i rewelacyjną jakością.

Oficjalnym dystrybutorem marki Hagstrom w Polsce jest firma Zibi S.A.