Multiefekt G5 od Zooma

Newsy
Multiefekt G5 od Zooma

Japońska firma Zoom nie zatrzymała się na stworzeniu multiefektu G3, który jako pierwszy w Polsce został przetestowany nie tak dawno przez Magazyn Gitarzysta. Na rynek trafia właśnie rozwinięcie tego pomysłu czyli procesor G5.

Wygląd Zoom G5 przypomina cztery oddzielne stompboxy z własnymi wyświetlaczami LCD, przełącznikami nożnymi i potencjometrami. Ale to nie wszystko, bo towarzyszy im Tube Booster z przełącznikiem nożnym i potencjometrami oraz pedał ekspresji. Choć z zewnątrz G5 sprawia wrażenie skomplikowanego, to jednak jest łatwy w użyciu i umożliwia najwyższą kontrolę nad gitarowymi dźwiękami tak na scenie, jak i w studiu.

Zoom G5 dzięki swojej konstrukcji umożliwia korzystanie z dziewięciu efektów stompboxów i wzmacniaczy jednocześnie. Tube Booster pozwala na dodanie do 16 db mocy wzmacniacza, szczególnie podczas grania solówek. Pedał ekspresji akcji 3D reaguje na ruchy stopy nie tylko do góry i do dołu, ale także i na boki a dedykowane mu specjalne efekty pozwalają na dużą kreatywność w odkrywaniu nowych jego możliwości.

Całkowicie nowy procesor efektów DSP - ZFX-IV posiada niesamowitą moc oraz wyrazistość będącą efektem rozwinięcia brzmień poprzednich wersji ZFX i pozwala on wytwarzać bardziej realistyczne brzmienie niż kiedykolwiek przedtem.

Multiefekt G5 mieści w sobie gamę dwudziestu modeli wzmacniaczy, począwszy od klasycznych, po najnowsze trendy w technologii kończąc, do których można podłączyć dowolnie wybrane wirtualne kolumny głośniowe. Pozwala to osiągnąć własne brzmienie w najlepszym wydaniu podczas występów na żywo czy nagrań studyjnych. G5 to zbiór ponad 100 różnych efektów, włączając część z najbardziej popularnych na świecie efektów i procesorów. Jak wspomniane było już wcześniej możliwe jest użycie do dziewięciu sposród tych efektów w dowolnej konfiguracji.

Wbudowany looper pozwala na nagranie pętli o długości do 60 sekund lub 30 sekund dla funkcji Undo czyli cofania. Funkcja “sound-on-sound" umożliwia nagranie tylu warstw brzmień gitary, ilu tylko się chce w czasie rzeczywistym a następnie użycie zapętlonych dzięków jako ścieżek akompaniamentu. Ta funkcja pozwala na stworzenie czucia "całego zespołu" dzięki wbudowanemu automatowi perkusyjnemu (do wyboru 40 rytmów perkusyjnych) i efektów DSP.

Zoom G5 można połączyć w komputerem kablem USB i może on pełnić rolę interfejsu audio. Dzięki temu wszystkie ustawienia dźwięków używane podczas prób i występów na żywo mogą być zapisywane w komputerze dzięki oprogramowaniu Steinberg Cubase LE, dostępnemu na Windows, jak i MAC.

Wyjście XLR umożliwia podłączenie Zoom G5 bezpośrednio do każdego miksera i zachowanie w ten sposób wysokiej jakości sygnału. Funkcja tunera umożliwia zaś precyzyjne strojenie gitary nie tylko na scenie, ale i w domu, a czytelne wyświetlacze LCD i LED sprawiają, że dostrojenie instrumentu możliwe jest także w ciemności.