Innowacyjna aplikacja TC Electronic TonePrint App

Newsy
Innowacyjna aplikacja TC Electronic TonePrint App

TonePrint App to niezwykła aplikacja przeznaczona na telefony komórkowe pozwalająca na zdalne programowanie efektów gitarowych TC Electronic z serii Tone Print bez konieczności podłączania ich do komputera. W jaki sposób? Poprzez sygnał magnetyczny wysyłany z telefonu bezpośrednio do gniazda wejściowego stompboxa przez cewkę przetwornika.

Parę tygodni temu firma TC Electronic wywołała niemałe poruszenie w branży zapowiadając kolejną (!!!) rewolucyjną technologię. Nikt jednak nie spodziewał się, że będzie to aplikacja przeznaczona na telefony iPhone® (wkrótce również na urządzenia z systemem Android™), która w tajemniczy sposób zaprogramuje efekty z serii TonePrints.

Na czym polega tajemniczość i innowacyjność nowego pomysłu TC Electronic? By odpowiedzieć na to pytanie należy cofnąć się nieco w czasie i spojrzeć jeszcze raz na wprowadzone również w tym roku efekty z serii TonePrint, o których już niejednokrotnie pisaliśmy.

Okazuje się, że duński producent przy okazji premiery tej serii nie zdradził przyszłym użytkownikom ich wszystkich możliwości.

Główną zaletą stompboxów TonePrint (oczywiście oprócz znakomitej jakości modulacji brzmienia) jest możliwość wgrania do każdego z nich gotowych ustawień/presetów, które możemy pobrać zupełnie za darmo ze strony producenta. Wiele gotowych ustawień tych efektów przygotowali m.in.:

  • John Petrucci (Dream Theater)
  • Paul Gilbert (Mr. Big)
  • Steve Morse (Deep Purple)
  • Ron 'Bumblefoot' Thal (Guns 'n' Roses)
  • Doug Aldrich (Whitesnake)
  • Orianthi (Michael Jackson)
  • Guthrie Govan (The Aristocrats)


Do niedawna jedyną opcją na wgranie konkretnego presetu było podłączenie efektu do komputera. Okazuje się jednak, że sprytna firma TC Electronic wyposażyła efekty TonePrints w funkcję umożliwiającą programowania ich przy pomocy... odpowiedniej fali magnetycznej!!

Generuje ją telefon wyposażony w aplikację TonePrint App po przystawieniu go do aktywnej przystawki w instrumencie. Od pickupu sygnał wędruje kablem do efektu i po chwili możemy cieszyć się już konkretnym 'odciskiem palca' pobranym przez telefon ze strony producenta. Wszystko odbywa się dosłownie w mgnieniu oka.

TonePrint App współpracuje z efektami: Flashback Delay, Hall of Fame Reverb, Corona Chorus, Vortex Flanger oraz Shaker Vibrato.

Jak to działa w rzeczywistości możecie zobaczyć na dwóch nagraniach udostępnionych bezpośrednio przez TC Electronic:***

Podsumowując... Byłem bardzo ciekaw nowej, przełomowej technologii zapowiadanej przez TC Electronic. Tym bardziej, iż prywatnie jestem ogromnym fanem nie tylko analogowego podejścia do brzemienia, ale i ciekawych innowacji technologicznych.

I muszę przyznać: moja ciekawość nie została zaspokojona... Została ROZBUDZONA do tego stopnia, że nie mogę się doczekać, aż będę mógł osobiście sprawdzić jej działanie w rzeczywistości!

Więcej informacji znajdziecie na stronie producenta:

http://www.tcelectronic.com/toneprint-app.asp

(krn)