Światowa premiera wzmacniaczy Marshall MG Carbon Fibre

Newsy
Pozostałe artykuły marki MARSHALL
Światowa premiera wzmacniaczy Marshall MG Carbon Fibre

Marshall Amplification przedstawia nowego członka rodziny - serię Marshall MG Carbon Fibre. Jej charakterystyczny wygląd, rozwiązania techniczne oraz rasowe brzmienie wyznaczają zupełnie nową drogę gitarzystom, reprezentującym różne style muzyczne.

Rzeczą, która najbardziej rzuca się w oczy, jest wygląd serii MG Carbon Fibre. Po długotrwałym poszukiwaniu oraz testowaniu najlepszego rozwiązania, firma zdecydowała się na materiał, który nie tylko wygląda nowocześnie, ale również odpowiednio reprezentuje wysoką klasę Marshalla.

Stylizacja, inspirowana włóknem węglowym okazała się strzałem w dziesiątkę. Wszystkie wzmacniacze posiadają srebrny panel przedni, który idealnie komponuje się z obudową. Jest on również doskonałym kontrastem i powiewem świeżości - w odniesieniu do stosowanej od lat czarno-biało-złotej płyty przedniej.

Główną zaletą aż ośmiu wzmacniaczy Marshall MG Carbon Fibre jest możliwość ich programowania. Najważniejsze jest jednak to, że jedynymi cyfrowymi modułami są wbudowane efekty oraz ich pamięć. Pozostała część toru sygnałowego jest w pełni analogowa! Nie ma mowy o żadnym modelingu tak, jak ma to miejsce w większości obecnych dziś na rynku wzmacniaczy.

Nowa seria MG Carbon Fibre składa się z trzynastu modeli: dziewięć komb, jeden micro-stack, jedna głowa 100W i dwie kolumny 4x12". Oto zestawienie cech poszczególnych modeli produktów:

Nowości w serii wzmacniaczy Marshall MG Carbon Fibre:

Podwójny cyfrowy reverb

Zintegrowany ze wzmacniaczem Reverb pozwala użytkownikowi wybrać jedną z dwóch opcji: Studio oraz Spring. Oba dostępne efekty zostały zaprojektowane specjalnie na potrzeby nowej serii Marshall Carbon Fibre.

Oktawer

Urządzenie posiada doskonałe efekty typu Chorus, Flanger i Phaser. Jednak dodatkowo, zostało wyposażone również w oktawer. Ta opcja pozwala obniżyć dźwięki Twojej gitary o jedną oktawę w dół i dodać je do naturalnego pasma instrumentu!

Jeszcze lepszy Delay

Wbudowany cyfrowy delay jest bardzo intuicyjny i pozwala na niezwykle łatwą obsługę. Przycisk Tap Tempo umożliwia szybką konfigurację czasu opóźnienia (delay time).

Wejścia i wyjścia

Wszystkie wzmacniacze Marshall Carbon Fibre posiadają dwa gniazda jack 1/8". Pierwsze z nich pozwala na podłączenie odtwarzacza muzyki, drugie natomiast jest stereofonicznym wyjściem słuchawkowym, emulującym brzmienie kolumny. Podłączenie słuchawek automatycznie wycisza dźwięk w głośnikach.

Symulacja lampowej końcówki mocy

Jedną z największych innowacji jest emulacja lampowej końcówki mocy obecna w modelach 50 i 100 W. Dzięki niej Twoje głośniki zabrzmią naprawdę "niegrzecznie". Jeśli szukałeś wzmacniacza o vintage'owym charakterze, Marshall Carbon Fibre jest dokładnie tym czego potrzebujesz!

Bardzo łatwa kontrola

Wszystkie modele z prezentowanej serii pozwalają na zapis i ładowanie zestawu ustawień parametrów panelu przedniego - wszystkich, z wyjątkiem Master Volume, który jest regulowany ręcznie. Dodatkowo, podłączając do wzmacniacza sterownik nożny PEDL-90008 (opcjonalny), będziesz w stanie kontrolować wszystkie dostępne funkcje takie, jak: wybór kanału, efekty, tap tempo oraz tuner. Rozbudowany footswitch pozwala również na zapis czterech dodatkowych presetów z ustawieniami.

(krn)