Limitowany wzmacniacz Marshall 1959HW Bernie Marsden Signature

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MARSHALL
Limitowany wzmacniacz Marshall 1959HW Bernie Marsden Signature

Marshall zaprezentował nową, limitowaną wersję wzmacniacza sygnowanego przez Bernie Marsdena, 1959HW, w unikalnym białym wykończeniu typu 'wężowa skóra'.

Podczas niemal 50 letniej kariery Bernie Marsden współpracował z różnymi zespołami i artystami, ale do dziś kojarzony jest przede wszystkim z gry w formacji Whitesnake, dla której napisał wraz z Davidem Coverdalem wiele najpopularniejszych hitów. Wykończenie nowego wzmacniacza gitarzysty, w postaci białej wężowej skóry budzi więc oczywiste skojarzenia. Nowy head Marshall 1959HWBM odtwarza brzmienie oryginalnego wzmacniacza Mardsena typu plexi z 1978 roku. Natomiast pierwowzór z 1978 roku opiera się na Marshallu z roku 1959, przebudowanym z uwzględnieniem wskazówek gitarzysty obejmujących m.in. zwiększoną ilość gainu w obydwu kanałach.

Poza większą ilością gainu (przy okazji, warto zwrócić uwagę, że wzmacniacz nie posiada pokrętła Gain), zmiany wprowadzone do wzmacniacza z 1978 roku, a więc również do nowego Marshalla 1959HWBM, dotyczą między innymi skorygowanego średniego pasma, co ma zapewnić większą kontrolę nad jego wyższymi częstotliwościami. Poprawiono również globalną pętlę sprzężenia zwrotnego w celu zwiększenia ekspresji i uderzenia.

Limitowany do zaledwie 120 egzemplarzy Marshall 1959HWBM to ręcznie składany, 100 watowy, dwukanałowy head, który pracuje na trzech lampach przedwzmacniacza ECC83 (jedna z nich jako rozdzielacz fazy) oraz czterech lampach EL34 końcówki mocy. Kontrola urządzenia obejmuje pokrętła Treble, Middle, Bass i Presence oraz Volume 1 i Volume 2. Head posiada również na przednim panelu cztery gniazda wejściowe (2 x High Input, 2 x Low Input), a na tylnym dwa gniazda głośnikowe 1/4" oraz selekcję 16ohm/8ohm/4ohm.

Marshall przygotował również dedykowaną, dopasowaną wykończeniem, kolumnę 1936VBM wyposażoną w dwa 12" głośniki Celestion G12 Vintage "Vintage 30" (2x70W) o impedancji 8ohm Mono, 16ohm Stereo.

 

https://marshall.com/