Nowe wzmacniacze Marshall Studio Series

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki MARSHALL
Nowe wzmacniacze Marshall Studio Series

Marshall zaprezentował nową serię Studio, w skład której weszły trzy 20 watowe modele oparte na klasycznych konstrukcjach firmy.

Studio Series przynosi klasyczne brzmienia Marshalla z lat '60, '70 i '80 upakowane w mniejszym formacie 20 watowych konstrukcji, których moc w razie potrzeby może zostać łatwo zredukowana do 5 Wat. Dzięki temu bardzo dobrze sprawdzą się zarówno do gry na scenie czy w studio, jak i w domu. Nowa seria składa z kompaktowych i łatwych w transporcie wzmacniaczy Studio Classic, Studio Vintage i Studio Jubilee zarówno w wersji head jak i combo.

Wszystkie konstrukcje oparte są na lampach: przedwzmacniacz 2 x ECC83, 1 x ECC83 (rozdzielacz fazy) i końcówka mocy 2 x EL34. Combo Studio Classic i Vintage wyposażone jest w 10" głośnik Celestion V-type o impedancji 16 Ohm, natomiast Jubilee posiada 12" głośnik Celestion G12M-25 o impedancji 16 Ohm. Waga wzmacniaczy wynosi ok 9-10 kilogramów (head), 15 kg (combo Classic i Vintage) i 19 kg (combo Jubilee).

 

 

Studio Classic

Nowe modele SC20H i SC20C są repliką klasycznego wzmacniacza JCM800 2203, który został zaprezentowany w latach '80 i oferując więcej overdrive znalazł zastosowanie przede wszystkim w muzyce metalowej i ciężkim rocku. Modele Studio Classic to jednokanałowe wzmacniacze z dwoma oddzielnymi wejściami oraz regulacją głośności Preamp i Master.

Wzmacniacze posiadają regulatory Presence, Bass, Middle, Treble, Master Volume, Preamp Volume, pięć gniazd do podłączenia kolumn głośnikowych, gniazda szeregowej pętli efektów Send i Return, wyjście sygnału D.I. oraz dwa wejścia gitarowe High Input i Low Input.

 

 

Studio Vintage

Nowe wzmacniacze SV20H i SV20C oparte są na modelu Plexi, czyli vintage'owym 100 watowym JMP 1959SLP, który w latach '60 zdefiniował brzmienie klasycznego rocka. Modele Studio Vintage to jednokanałowe wzmacniacze z czterema oddzielnymi wejściami oraz dwoma regulatorami Loudness (High Treble i Normal).

Wzmacniacze posiadają regulatory Presence, Bass, Middle, Treble, High Treble (Loudness 1) i Normal (Loudness 2), pięć gniazd do podłączenia kolumn głośnikowych, gniazda szeregowej pętli efektów Send i Return, wyjście sygnału D.I. oraz cztery wejścia gitarowe "Lead and Bass" - 2x High Input i 2x Low Input.

 

 

Studio Jubilee

Nowe wzmacniacze 2525H i 2525C to mniejsze wersje modelu Silver Jubilee, który zaprezentowany w 1987 roku na 25 lecie firmy szybko przypadł do gustu tak legendarnym gitarzystom jak Slash czy John Frusciante.

Dwukanałowe wzmacniacze Studio Jubilee posiadają regulatory Presence, Bass, Middle, Treble, Output Master, Lead Master, Input Gain, pięć gniazd do podłączenia kolumn głośnikowych, gniazda szeregowej pętli efektów Send i Return, wyjście sygnału D.I. oraz jedno wejście gitarowe i gniazdo footswitcha. Footswitch PEDL-90003 stanowi część kompletu.

 

 

https://marshall.com