Nowa linia wzmacniaczy PRS SE

Newsy
Nowa linia wzmacniaczy PRS SE

Firma PRS znana z produkcji świetnych gitar zaprezentowała nową linię wzmacniaczy gitarowych PRS SE, które mają trafić na rynek jeszcze jesienią tego roku. Nowa rodzina obejmuje trzy modele, z których każdy dostępny będzie zarówno jako head, jak również jako combo z jednym głośnikiem 12-calowym.

PRS na swojej stronie umieścił informację o utworzeniu nowej linii wzmacniaczy: PRS SE. To kolejny krok PRS w kierunku grona gitarzystów z ograniczonym budżetem. Tak, jak w przypadku gitar, głównym celem firmy jest obniżenie ceny bez utraty na jakości brzmienia, czy trwałości. Świadczy o tym najlepiej fakt, że linia PRS SE była w całości tworzona przy nadzorze znanego projektanta Douglasa Sewell.

Każdy model będzie dostępny w dwóch wersjach: head oraz combo, a poszczególne wzmacniacze różnią się m.in. oferowaną mocą:

  • PSR SE 20 (20 W, 2 lampy mocy 6V6),
  • PSR SE 30 (30 W, 2 lampy mocy 5881),
  • PSR SE 50 (50 W, 2 lampy mocy EL34).


Wszystkie trzy wzmacniacze oferują dwa niezależne kanału - Clean i Lead - każdy z regulacją głośności Volume i Master, 3-pasmowym EQ oraz przełącznikiem Bright. Do dyspozycji mamy też wbudowany reverb, złącza pętli efektów z regulacją poziomów, wejście dla znajdującego się w komplecie footswitcha oraz wyjścia głośnikowe.

Nową serię uzupełnia zestaw głośnikowy PRS SE 2x12.

Wzmacniacze mają być dostępne już na jesień tego roku. Więcej informacji na stronie www.prsguitars.com.

(krn)