Limitowany TC Electronic Nova System

Newsy
Limitowany TC Electronic Nova System

Nowa System to znakomity multiefekt podłogowy, który doczekał się edycji limitowanej. Zostanie on wyprodukowany w tylko 1200 egzemplarzach i będzie zawierać presety przygotowane przez m.in. Rona "Bumblefoota" Thala z Guns N' Roses.

Limitowana wersja gitarowego multiefektu TC Electronic charakteryzuje się czerwonym wykończeniem i zostanie wyprodukowana w tylko 1200 egzemplarzach. Nova System Limited różni się od wersji standardowej m.in. tym, że zawiera 60 specjalnie przygotowanych presetów - 20 z nich autorstwa Rona "Bumblefoota" Thala (gitarzysta Guns N' Roses), 20 Petera Thorna oraz 20 przygotowanych przez Russela Graya, nawiązujących brzmieniowo do wybranych klasycznych rockowych hitów.

Wracając do podstawowych właściwości Nova System oferuje siedem bloków efektowych, z których sześć (kompresja, EQ + bramka szumów, modulacja, pitch, delay, reverb), pochodzi z procesora G-System. Nowym rozwiązaniem jest siódmy blok Drive, wykorzystujący technologię NDT (Nova Drive Technology), będący (w odróżnieniu od pozostałych sekcji) w pełni analogowy. Pozwala on uzyskać efekty distortion i overdrive nawiązujące brzmieniowo do klasycznych lampowych przesterów.

Urządzenie wyposażono w osiem przełączników nożnych, mogących pracować w dwóch trybach - Preset i Pedal. Procesor zaopatrzono również w tuner, wyświetlacz LED oraz dwuwierszowy LCD z czterema dedykowanymi pokrętłami ułatwiającymi edycję poszczególnych parametrów. Do dyspozycji mamy wejścia Line i Drive, wyjście liniowe (L, R), złącza cyfrowe S/PDIF, gniazda MIDI, oraz wejście pozwalające podłączyć opcjonalny kontroler nożny G-Switch.

Więcej informacji o nowym TC Electronic Nova System znajdziecie na TEJ stronie.

(krn)