Tommy Denander endorserem Taurusa

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAURUS
Tommy Denander endorserem Taurusa

Jeden z najbardziej rozchwytywanych gitarzystów studyjnych wybrał efekty polskiej marki Taurus z serii Silver Line: Tux czyli nowoczesny kompresor/limiter oraz Zebu - reverb i delay w jednej kostce.

Tommy Denander jest jednym z bardziej rozchwytywanych gitarzystów studyjnych. Jest również autorem i producentem utworów wielu znanych artystów. Rocznie Tommy bierze udział w powstawaniu ponad 150 albumów. Do tej pory ukazało się ponad 2000 płyt z jego udziałem.

W aktualnym numerze Gitarzysty ukazał się test jego nowej, sygnowanej gitary VGS. Jakiś czas temu testowaliśmy też inne jego wiosło. Teraz z przyjemnością informujemy Was, że ten znakomity gitarzysta dołączył do endorserów marki Taurus wybierając efekty z serii Silver Line: Tux oraz Zebu.

Taurus Tux umożliwia modyfikację dynamiki dźwięku z wykorzystaniem dwóch funkcji - limitera lub kompresora sygnału. Zastosowano w nim pasywny system optyczny, transparentny dla dźwięku, co oznacza że nie wprowadza on żadnych ubocznych efektów wpływających negatywnie na jakość brzmienia.

Taurus Zebu to połączenie dwóch stereofonicznych efektów typu delay i reverb, które można miksować w dowolny sposób między sobą jak również z sygnałem instrumentu. Efekty realizuje wysokiej jakości 24-bitowy procesor DSP.

A tak opisywał swoje wrażenia z gry sam Tommy Denander:

"Szczerze mówiąc, te efekty kompletnie mnie powaliły. Każdy profesjonalny muzyk, któremu je przedstawiam, reaguje tak samo! Do tej pory, aby uzyskać idealne brzmienie potrzebowałem całego zastępu sprzętu. W tej chwili jedyne czego używam to niesamowity Zebu reverb/delay wraz ze wzmacniaczem Laboga. Ta idealna mieszanka wzmacniacza i efektu daje mi wszystko czego potrzebuję, aby otrzymać jakość zupełnie jak w studio, bez najmniejszej szkody dla brzmienia".

(krn)