Kompaktowy wzmacniacz Taurus Stomp-Head 6.CE

Newsy
Pozostałe artykuły marki TAURUS
Kompaktowy wzmacniacz Taurus Stomp-Head 6.CE

Taurus prezentuje nowy model, kompaktowego, montowanego w pedalboardzie wzmacniacza Stomp-Head 6.CE łączącego w sobie również preamp, kontroler nożny oraz symulator kolumn.

Taurus Stomp-Head SH-6.CE to w pełni analogowa konstrukcja pozbawiona czynników cyfrowej symulacji oparta na opracowanej przez Taurusa technologii Master Tube Design. Wzmacniacz jest niezwykle prosty w obsłudze i zawiera wszystko co jest niezbędne w warsztacie gitarzysty. Wzmacniacz ma gabaryty pozwalające na instalację go w pedalboardzie, a jego niewielkie wymiary i waga sprawiają, że sprzęt jest bardzo łatwy w transporcie.Urządzenie oferuje trzy różne brzmienia typu Clean, Crunch i Drive, dodatkowo przy użyciu przełączników footswitch można aktywować funkcję Boost dającą podbicie sygnału. Dwa oddzielne kanały z osobną korekcją barwy tonu dają duże możliwości kreowania własnego brzmienia. Proces regulacji brzmienia jest bardzo prosty i intuicyjny odbywa się to w sposób taki sam jak w tradycyjnych wzmacniaczach lampowych.

Wzmacniacz dysponuje stopniem wyjściowym o regulowanej mocy w zakresie 90W, 40W, 20W oraz 12W co sprawia, że w zależności od potrzeb można podłączać do niego różnego rodzaju kolumny głośnikowe. Maksymalny zapas stopnia mocy jest znacznie większy i wynosi 200 Wat. Dzięki temu końcówka mocy nie ulega przesterowaniu czyli jest przeźroczysta dla dźwięku.

Taurus Stomp-Head 6.CE można używać z kolumną głośnikową oraz bez kolumny podłączając go bezpośrednio do systemu PA. Do tego celu służy analogowy układ symulacji głośników zaprojektowany na podstawie charakterystyki uzyskanej z odpowiedzi impulsowej najbardziej popularnych głośników gitarowych firmy Celestion: Vintage 30 oraz Creamback. Symulacja położenia mikrofonu wprowadza dodatkową możliwość equalizacji barwy na wyjściu liniowym. Takie rozwiązanie pozwala na zbliżenie się do warunków brzmieniowych klasycznego zestawu kolumny z mikrofonem transmitując sygnał z wyjścia liniowego bez podłączania kolumny głośnikowej. Wszystko to odbywa się w sposób analogowy, bardzo prosty i intuicyjny, bez konieczności stosowanie dodatkowych urządzeń. Wyjście liniowe posiada dwa tory z symulacją i bez symulacji. Takie rozwiązanie umożliwia podłączenie również zewnętrznego symulatora kolumn głośnikowych. Można korzystać więc z wbudowanej symulacji lub zewnętrznej a także z obu naraz.

Parametry:

• Efektywność stopnia mocy 200 Wat
• Cztery zakresy mocy: 90W, 40W, 20W, 12W
• Autodetekcja impedancji kolumny głośnikowej w zakresie 4, 8, i 16ohm
• 2 kanały: Clean+Crunch oraz Lead
• 3 brzmienia: Clean, Crunch oraz Drive
• 5 sterowników nożnych: Clean, Crunch, Drive, Reverb, Boost, Reverb
• Pętla efektów
• Podwójne wyjście liniowe z preampu. Możliwość korzystania z wbudowanego symulatora kolumn głośnikowych lub z wyjścia bez symulacji.
• Wymiary: (W x S x G) 90 x 330 x 205 mm
• Waga: 2,45kg

 

 

https://www.taurusamps.pl