Taurus SH7.Apogee”plus”

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki TAURUS
Taurus SH7.Apogee”plus”

Taurus zaprezentował kolejny model wzmacniacza gitarowego typu Stomp-Head w kompaktowej formie, dedykowany do instalacji w pedalboardzie.

Taurus SH7.Apogee”plus” to 200-watowy wzmacniacz, preamp, kontroler nożny oraz symulator kolumn z ładowarką impulsów (IR Loader) w jednym urządzeniu, wyróżniającym się wyjątkowo małą wagą oraz potężnym brzmieniem.

Jest to w pełni analogowy wzmacniacz oparty na technologii MTD (Master Tube Design), przeznaczony do grania na żywo a także do użytku studyjnego. Założeniem konstrukcyjnym było osiągnięcie parametrów takich jakie dostarczają tradycyjne wzmacniacze lampowe oraz wykonanie go w kompaktowej formie przy zastosowaniu technologii analogowej z udziałem lamp.

Taurus SH7.Apogee”plus” dysponuje stopniem wyjściowym o regulowanej mocy w zakresie 90W, 40W, 20W oraz 12W co sprawia, że w zależności od potrzeb można podłączać do niego różnego rodzaju kolumny głośnikowe. Maksymalny zapas stopnia mocy jest znacznie większy i wynosi 200 W. Dzięki temu końcówka mocy nie ulega przesterowaniu czyli jest przeźroczysta dla dźwięku.O przesterowaniu stopnia wyjściowego i ostatecznym poziomie mocy decyduje układ lampowy MTD, który jest odpowiedzialny za ostateczny charakter dźwięku – jego kompresję i nasycenie.

Wzmacniacz ma gabaryty pozwalające na instalacje go w pedalboardzie, a jego niewielkie wymiary i waga powodują, że sprzęt jest bardzo łatwy w transporcie. Cztery elementy: wzmacniacz, preamp, kontroler nożny i symulator kolumn głośnikowy zintegrowane w jednym urządzeniu czynią SH7 Apogee „plus” kompletnym urządzeniem stanowiącym warsztat gitarzysty. Można go używać z kolumną głośnikową oraz bez kolumny podłączając bezpośrednio do systemu PA. Do tego celu służy analogowy układ symulacji głośników zaprojektowany na podstawie charakterystyki uzyskanej z odpowiedzi impulsowej najbardziej popularnych głośników gitarowych firmy Celestion: Vintage 30 oraz Creamback.

SH7 Apogee „plus” został wyposażony w ładowarkę impulsów umożliwiającą zapisanie 16 profili kolumn głośnikowych.

Oto niektóre korzyści jakie daje zainstalowanie wzmacniacza w pedalboardzie

Konstrukcja:

 1. Nie musisz prowadzić dużej ilości długich przewodów do pętli efektów oraz obwodów sterowania funkcjami wzmacniacza. Cały wzmacniacz zajmuje mniej miejsca i mniej waży od zestawu kabli wymaganych przy klasycznym wzmacniaczu. W rezultacie kiedy pozbywamy się zewnętrznego okablowania oraz kontrolera wzmacniacza cały system nagłaśniający jest znacznie lżejszy i zajmuje mniej miejsca.
 2. Nie wymagane są dodatkowe przełączniki footswitch i obwody do sterowania funkcjami stomp-head'a ponieważ są one zintegrowane w jednej kompaktowej obudowie wzmacniacza. Istnieje oczywiście opcja sterowania wzmacniaczem przy użyciu zewnętrznego kontrolera.
 3. Połączenia pomiędzy wzmacniaczem a efektami są łatwe do wykonania i krótkie jak nigdy dotąd.
 4. Mniej problemów z utratą jakości sygnału w wyniku długich kabli sygnałowych pomiędzy efektami a wzmacniaczem

Eksploatacja:

 1. Mniej elementów do noszenia i podłączania.
 2. Podłączenie takiego zestawu przez gitarzystę jest niezwykle proste, zajmuje dosłownie chwilę. Przewód głośnikowy do kolumny, podłączenie zasilania oraz gitary i to wszystko.
 3. Mniej brumów i zakłóceń dzięki krótkim przewodom połączeniowym.  
 4. Wszystkie elementy do regulacji brzmienia w jednym miejscu, w Twoim pedalboardzie.
 5. Ustawianie całego brzmienia z miejsca w którym grasz na scenie.
 6. Stomp-Head oferuje na własnym pokładzie całą gamę podstawowych brzmień, których używa gitarzysta czyli: CLEAN, CRUNCH, DRIVE oraz funkcję BOOST. Pozwala to na wyeliminowanie zewnętrznych "kostek" tego typu a w rezultacie więcej miejsca na inne efekty

Parametry:

 • Efektywność stopnia mocy 200Wat
 • Cztery zakresy mocy: 90W, 40W, 20W, 12W
 • Autodetekcja impedancji kolumny głośnikowej w zakresie 4, 8, i 16ohm
 • 2 kanały: CLEAN+CRUNCH oraz LEAD
 • 3 brzmienia: CLEAN, CRUNCH oraz DRIVE
 • 5 sterowników nożnych: CLEAN, CRUNCH, DRIVE, REVERB, BOOST, REVERB
 • Pętla efektów
 • Podwójne wyjście liniowe z preampu. Możliwość korzystania z wbudowanego symulatora kolumn głośnikowych lub z wyjścia bez symulacji.
 • Wymiary: (W x S x G) 90 x 330 x 205 mm
 • Waga: 2,45kg

Więcej informacji: Stomp-Head 7. Apogee “plus”