Nowa siódemka od Corta

Newsy
Pozostałe artykuły marki CORT
Nowa siódemka od Corta

Cort EVL-K47B to nowa propozycja dla fanów niskich strojów. Instrument posiada 27-calową menzurę oraz zestaw pasywnych przystawek EMG-HZ7.

Kiedyś zakup gitary z dodatkową struną był bardzo kosztowny i często wymagał od adepta niskich dźwięków długich poszukiwań. Większa niż standardowa ilość strun zyskuje jednak coraz większą rzeszę fanów. Aktualnie praktycznie każdy producent ma w swojej ofercie gitary 7-strunowe.

Cort postanowił skonstruować gitarę, która będzie łączyła w sobie walory zawodowego instrumentu przy niewygórowanej cenie. W przypadku Corta EVL-K47B mamy do czynienia z konstrukcją typu bolt-on, gdzie korpus wykonany jest z mahoniu, a gryf o profilu w kształcie litery "C" z klonu. Do tego dochodzą klucze typu 'die cast', stały mostek ze strunami przewlekanymi przez korpus oraz pasywna elektronika oparta na dwóch humbuckerach EMG-HZ7 z parą regulatorów Tone-Volume oraz 3-pozycyjnym przełącznikiem. Fabrycznie sprzęt wyposażony jest w struny D'addario.

Gitara prezentuje się bardzo przyzwoicie, choć pewnie wielu zniechęcą markery w postaci małych pentagramów. Jest to jednak element łączący całą serię EVL Corta więc i w przypadku siódemki nie mogło ich zabraknąć.

Co kto lubi, nieprawdaż?

(krn)