NAMM 2011: TC Electronic atakuje przesterami i nie tylko

Newsy
NAMM 2011: TC Electronic atakuje przesterami i nie tylko

TC Electronic to marka, której przedstawiać specjalnie nikomu nie trzeba. Podczas zakończonych już targów zaprezentowała całą linię nowych efektów podłogowych, w tym dwa zawodowe przestery - MojoMojo oraz Dark Matter.

W tym roku na stanowisku TC Electronic mogliśmy zobaczyć mnóstwo nowości - dziesiątki efektów, nowe wzmacniacze oraz sprzęt studyjny. Przyjrzyjmy się bliżej nowym, kompaktowym efektom podłogowym z serii TonePrint.

TC Electronic MojoMojo Overdrive posiada niewielką, solidnie wykonaną obudowę z przetencjometrami Drive, Level, Bass i Treble. Wszystko sterowane oczywiście przełącznikiem nożnym. Do tego dochodzi mały przełącznik Voice odpowiedzialny za zmianę trybu pracy dolnego pasma i oczywiście true bypass. Sami inżynierowie i Ci, którzy pomagali w tworzeniu brzmienia tego urządzenia chwalą go za wyjątkową delikatność i głębię przy jednoczesnym dość mocnym ataku.

TC Electronic Dark Matter Distortion to typowa kostka z true bypass wyposażony w cztery regulatory (Gain, Level, Bass, Treble) oraz przełącznik Voice. Efekt ten daje niesamowitą wszechstronność, ponieważ przy odpowiednich ustawieniach można z niego ukręcić od pełnego, ciepłego cleana, przez wczesne brzmienie plexi po przester zwalający z nóg.

Rodzina TonePrint to oprócz wspomnianych:

  • Flashback (delay)
  • Hall of Fame (reverb)
  • Vortex (flanger)
  • Shaker (vibrato)
  • Corona (chorus)

Wszystkie efekty modulujące oferują dodatkowo ciekawy patent. Pozwala on na wgranie do każdego z tych urządzeń gotowych ustawień (mamy tylko jedną komórkę pamięci zatem tylko jednego w danej chwili) przygotowanych przez znanych muzyków, takich jak John Petrucci, Doug Aldrich, Bumblefoot, Matt Beck, Pete Thorn czy Steffen Schackinger. Są one dostępne bezpłatnie na stronie internetowej producenta.

Efekty są bardzo łatwe w obsłudze i działają zarówno na zasilaczu jak i na standardową 9V baterie.

Polecamy odwiedzenie strony tego producenta. Przygotowane zostały na niej dokładne prezentacje każdego z nowych efektów TC Electronic.

Wszystkie efekty będą dostępne w sklepach od marca.

(krn)