Gitarzysta Kumka Olik endorserem Hagstrom

Newsy
Pozostałe artykuły marki HAGSTROM
Gitarzysta Kumka Olik endorserem Hagstrom

Gitarzysta święcącego ostatnimi czasy same sukcesy zespołu Kumka Olik został endorserem gitar legendarnej szwedzkiej marki Hagstrom. Mateusz Błaszak wybrał model Viking Deluxe.

Stworzona w latach pięćdziesiątych marka Hagstrom przebojem zdobyła serca gitarzystów rodzącego się właśnie rock and rolla. Gitar tych używali między innymi Elvis Presley i Frank Zappa, The Beatles czy Jimi Hendrix.

Gitary Hagstrom zawsze były wykonywane z najlepszych dostępnych materiałów, ze szczególnym naciskiem na perfekcję wykonania. Po zawieszeniu produkcji w 1983 roku gitary Hagstrom natychmiast stały się poszukiwanymi okazami kolekcjonerskimi.

"Hagstrom jest marką, która była znana przed laty z produkcji naprawdę dobrych instrumentów. Po kilkunastu latach milczenia firma przedstawia nam nowe dzieła, jednym z nich jest właśnie Viking Deluxe, który przebił moje najśmielsze oczekiwania. Gitara Hagstrom Viking Deluxe jest tym czego szukałem. Brzmi świetnie, gryf jest niesamowicie wygodny i do tego cieszy oko. Jakość wykonania gitary jest również bardzo wysoka. Naprawdę jestem dumnym użytkownikiem tej gitary." powiedział Mateusz Błaszak, gitarzysta grupy Kumka Olik.

Obecnie marka ta wraca z dobrze wykonanymi instrumentami w dobrej cenie. Skierowana jest zarówno do profesjonalnych muzyków jak i tych dopiero zaczynających swoją przygodę z gitarą. Posiadają także unikatowe cechy np: podstrunnice ze specjalnego kompozytu drzewnego Resinator, a także opatentowany pręt regulujący napięcie gryfu, który ma kształt litery H, co umożliwiło stworzenie cienkiej szyjki z niską akcją strun.