Marshall AFD100 wreszcie wchodzi do sprzedaży

Newsy
Pozostałe artykuły marki MARSHALL
Marshall AFD100 wreszcie wchodzi do sprzedaży

Po długim oczekiwaniu wzmacniacz AFD100, będący wynikiem współpracy inżynierów Marshalla oraz Slasha, pojawia się w końcu sklepach.

W 1987r. formacja Guns and Roses wydała debiutancki album - Appetite For Destruction, który zmienił oblicze rocka i na nowo zdefiniował muzykę rockową lat '80. Brzmienie gitary Slasha z tego okresu do dziś uznawane jest za wzorcowe przez wielu słuchaczy i muzyków.

Slash i Marshall Amplification połączyli siły, aby odtworzyć słynne "Brzmienie Appetite" za pomocą nowego wzmacniacza Marshalla - AFD100.

 

Marshall AFD100 to w pełni lampowa głowa gitarowa,o vintageowym wyglądzie z umieszczonym na przednim panelu logiem muzyka.

 

W końcówce mocy umieszczono kwartet lamp 6550, a w preampie zastosowano 5 sztuk ECC83. Moc wzmacniacza może być regulowana w niespotykanym zakresie od 0,1W do 100W przy pomocy pokrętła POWER. Do kontroli barwy służą pokrętła PRESENCE, BASS, MIDDLE, TREBLE i GAIN.

 

Pętla efektów z regulowanym poziomem RETURN może być włączana za pomocą przełącznika na przednim panelu. Dodatkowy przełącznik #34/AFD umożliwia zmianę voicingu na brzmienie modyfikowanego JCM800, którego Slash używał w nieco późniejszym okresie.

 

Istnieje też możliwość zastosowania innych rodzajów lamp mocy (nawet miksowania różnych par), a wzmacniacz po wstępnej korekcie ustawień potencjometrem na tylnym panelu sam dostosuje Bias lamp.