Marshall AFD100 wreszcie wchodzi do sprzedaży

Newsy
Marshall AFD100 wreszcie wchodzi do sprzedaży

Po długim oczekiwaniu wzmacniacz AFD100, będący wynikiem współpracy inżynierów Marshalla oraz Slasha, pojawia się w końcu sklepach.

W 1987r. formacja Guns and Roses wydała debiutancki album - Appetite For Destruction, który zmienił oblicze rocka i na nowo zdefiniował muzykę rockową lat '80. Brzmienie gitary Slasha z tego okresu do dziś uznawane jest za wzorcowe przez wielu słuchaczy i muzyków.

Slash i Marshall Amplification połączyli siły, aby odtworzyć słynne "Brzmienie Appetite" za pomocą nowego wzmacniacza Marshalla - AFD100.

 

Marshall AFD100 to w pełni lampowa głowa gitarowa,o vintageowym wyglądzie z umieszczonym na przednim panelu logiem muzyka.

 

W końcówce mocy umieszczono kwartet lamp 6550, a w preampie zastosowano 5 sztuk ECC83. Moc wzmacniacza może być regulowana w niespotykanym zakresie od 0,1W do 100W przy pomocy pokrętła POWER. Do kontroli barwy służą pokrętła PRESENCE, BASS, MIDDLE, TREBLE i GAIN.

 

Pętla efektów z regulowanym poziomem RETURN może być włączana za pomocą przełącznika na przednim panelu. Dodatkowy przełącznik #34/AFD umożliwia zmianę voicingu na brzmienie modyfikowanego JCM800, którego Slash używał w nieco późniejszym okresie.

 

Istnieje też możliwość zastosowania innych rodzajów lamp mocy (nawet miksowania różnych par), a wzmacniacz po wstępnej korekcie ustawień potencjometrem na tylnym panelu sam dostosuje Bias lamp.