PRS ME Quatro

Newsy
PRS ME Quatro

ME Quatro to jedna z ostatnich nowości firmy PRS, będąca czwartym już modelem ekskluzywnej serii Modern Eagle.

PRS ME Quatro posiada nowe wykończenie V12, charakteryzujące się cienką powłoką odpornego na zarysowania lakieru. Korpus gitary ma naturalny binding i wykonany jest z mahoniu, a na wierzch naklejono nakładkę z najwyższej jakości klonu wzorzystego Artist Grade Figured Maple.

 

Zarówno gryf, jak i podstrunnica, wykonane są z selekcjonowanego drzewa Dalbergia, będącego najlepszym rodzajem drewna z wielu gatunków palisandru. Podstrunnicę zdobią markery ME II Birds z białej masy perłowej i abalonu oraz 22 progi. Główka gitary, na której zamontowane są blokowane klucze PRS, ma nakładkę z odmiany palisandru Cocobolo, ozdobioną inkrustacją z kolorowej masy perłowej.

 

W gitarze zamontowano 2 humbuckery PRS 53/10, a do kontroli ustawień służą pojedyncze potencjometry VOLUME i TONE z opcją push-pull oraz 3-pozycyjny przełącznik. Całość uzupełnia mostek PRS Stoptail z opcją zastosowania mostka PRS Tremolo.


Gitara PRS ME Quatro dostępna jest w 5 opcjach kolorystycznych:: Black Gold, Charcoal Burst, Faded Blue Burst (zdjęcie), McCarty Sunburst i Sunset Burst.