PRS JA-15 Paul Jackson Jr. model

Newsy
PRS JA-15 Paul Jackson Jr. model

PRS JA-15 to kolejna nowość w ofercie firmy. Instrument typu hollow-body sygnowany jest nazwiskiem znakomitego, amerykańskiego gitarzysty.

PRS JA-15 Paul Jackson Jr. to gitara stworzona z myślą o muzykach jazzowych, ale doskonale odnajduje się też w wielu innych stylach. Instrument ma świerkowy top z naturalnym bindingiem, boki wykonane z mahoniu oraz klonowy tył. Gitara ma nowe wykończenie V12, charakteryzujące się cienką i trwałą powłoką.


Klonowy gryf ma hebanową podstrunnicę z 22 progami i charakterystyczne dla firmy markery, wykonane z masy perłowej. Na główce zamontowane są klucze blokowane PRS Low Mass Locking oraz umieszczone jest abalonowe logo producenta.


Dwuczęściowy, stały mostek PRS zapewnia odpowiedni rezonans i współpracę z korpusem. Układ elektryczny tworzą dwa humbuckery PRS 53/10, zapewniające miękki i zbalansowany dźwięk. Do konfiguracji ustawień służy 3-pozycyjny przełącznik i potencjometry głośności oraz tonów.


PRS JA-15 Paul Jackson Jr. dostępny jest obecnie w dziesięciu wersjach kolorystycznych: Amber Black, Antique White, Black, Fire Red Burst, McCarty Sunburst, McCarty Tobacco Sunburst, Smokeburst, Smoked Orange, Tri-color Sunburst i Vintage Natura.