Bezgłówkowe Ibanezy z serii Quest

Newsy

Piotr Szarna

Pozostałe artykuły marki IBANEZ
Bezgłówkowe Ibanezy z serii Quest

W katalogu Ibaneza znaleźć można bezgłówkowe basy, ale jak do tej pory japoński producent nie miał w ofercie tego typu gitar. Zaprezentowana niedawno seria Quest zmienia tę sytuację nowymi modelami typu "headless".

Zaprojektowane od podstaw gitary przeznaczone są dla najnowszej generacji gitarzystów szukających ergonomicznych, bardziej kompaktowych instrumentów, które mogą nadążyć za coraz bardziej technicznym i ekstrawaganckim stylem gry rozprzestrzeniającym się we współczesnej muzyce rockowej i metalowej.

W nowej serii Quest znalazły się modele Q52, Q54, odpowiednio z układem pickupów HH i HSS, QX52 i QX54 czyli wersje o pochyłym układzie progów, siedmiostrunowy QX527PB z imponującym, wzorzystym topem z topoli oraz pierwsza sygnatura ICHI10, firmowaną nazwiskiem wyjątkowego, japońskiego gitarzysty Ichiki Nito.

Instrumenty wykorzystują ergonomiczne korpusy z drewna Nyatoh, oraz 3-częściowe gryfy i podstrunnice z wypiekanego klonu i bubingi, zaopatrzone we wzmacniane progi Jescar EVO. Mostek Mono-tune to konstrukcja z łożona z oddzielnych bloków, współpracująca z blokadą na początku podstrunnicy, mówiącą o konstrukcji ‘headless’.

Modele Quest wyposażono w nowe przetworniki Ibaneza - single R1 oraz humbuckery Q58 zapewniające świetną dynamikę oraz pełną paletę brzmieniową, wpasowującą się zarówno w klasyczne brzmienia jak i najnowsze trendy dzięki systemowi przełączaniu cewek dyna-Mix, zapewniającemu w sumie 9 i 10 brzmień odpowiednio dla wersji HSS i HH. Do instrumentu dołączony jest praktyczny i solidny pokrowiec.

www.meinldistribution.pl
www.Ibanez.com