Ibanez AE410-LGS - kolejna gitara Platynowej Kolekcji

Newsy

Krzysztof Inglik

Ibanez AE410-LGS - kolejna gitara Platynowej Kolekcji

Ibanez konsekwentnie rozbudowuje swą Platynową Kolekcję, a najnowszą jej gwiazdą jest gitara akustyczna AE410-LGS, wyróżniająca się wykwintną estetyką i dbałością o detale...

Platyna to z natury coś rzadkiego, obiektywnie cennego i jednoznacznie porażającego wyglądem. Te cechy są poszukiwane w wielu przedmiotach, włączając w to świat lutnictwa i budowę instrumentów. W tym celu staraliśmy się stworzyć coś zupełnie nowego, serię instrumentów przesyconych starym światem, ręcznie budowanych i charakteryzujących się wyrafinowanymi cechami -The Platinum-Collection.

Przykładowym instrumentem z tej serii, zawierającym wszystkie powyższe cechy Platinum-Collection, jest Ibanez model AE410-LGS.

Ta gitara akustyczna posiada podstrunnicę wykonaną z Macassar Ebony, płytę rezonansową z litego drewna Sitka Spruce, mostek z Macassar Ebony.

Do tyłu i boczków użyto litego drewno African Mahogany. AE410 została ponadto wyposażonawX-MBracing,Advanced Comfort Grip z zaokrąglonym gryfem i dwa typy przetworników : Ibanez AP11Magnetic, T-bar pod siodełkiem.

www.ibanez.com