TC Electronic BG500

Newsy
TC Electronic BG500

Po ogromnym sukcesie wzmacniaczy basowych TC z serii RH450 przyszedł czas na nowe comba, które wykorzystując przełomowe pomysły pozwalają cieszyć się świetnym brzmieniem i wielką mocą za dużo mniejsze pieniądze.

Modele TC Electronic BG różnią się między sobą jedynie konfiguracją głośników. W pierwszym zastosowano woofer 15", natomiast w drugim dwa 10-calowe. Niskotonowe głośniki sąsiadują z wysokotonowymi przetwornikami z dedykowaną regulacją TweeterTone.

Z innowacyjnego wzmacniacza RH450, zaczerpnięto imponujący 3-pasmowy kompresor SpectraComp. Rozwiązanie to pozwala na wielozakresową regulację, wirtualne oddzielenie pojedynczej struny, nawet gdy są uderzane jednocześnie. Kolejnym zapożyczonym elementem jest TubeTone, który w odróżnieniu od większości tranzystorowych symulatorów lampowych, emuluje wszystkie charakterystyki zarówno preampu jak i końcówki mocy, dostarczając pełnego lampowego brzmienia.

Całość dopełnia funkcja Mute, układ Contour z dwoma ustawieniami, a także możliwość zapisania trzech różnych ustawień wzmacniacza, wykorzystując dostępne banki pamięci. Nowe produkty TC mają moc 500W, co w połączeniu z wbudowanym tunerem, kompresorem, wejściem sygnałowym audio i symulacją brzmienia lampowego zmusi basistów do przewartościowania swojego dotychczasowego światopoglądu.