Kiesel Yin Yang czyli nowa sygnatura Jasona Beckera

Newsy

Krzysztof Inglik

Kiesel Yin Yang czyli nowa sygnatura Jasona Beckera

Dzięki nowej sygnaturze Jasona Beckera, wykonanej przez firmę Kiesel, możesz wprowadzić do swego życia nieco równowagi Yin Yang...

Kiesel współpracował bezpośrednio z Jasonem Beckerem, aby zrealizować jego marzenie. Inspiracją był słynny Stratocaster 'Blackie' Erika Claptona, którego kolorystyka korpusu i płyty skojarzyły się Jasonowi z YIN YANG, wywodzącego się z antycznej chińskiej filozofii i metafizyki.

Opisuje ona dwie pierwotne i przeciwne, lecz uzupełniające się siły, które odnaleźć można w całym wszechświecie. Yin reprezentowana przez czerń oznacza bierność, uległość, smutek, chłód, zimę, noc. Yang reprezentowana przez biel oznacza siłę, aktywność, radość, ciepło i lato, dzień. Równowagę pomiędzy tymi elementami chciał podkreślić Jason Becker w modelu Kiesel Yin Yang.

Mahoniowy korpus Kiesela Yin Yang połączony został z klonowym gryfem w skali 24,75" wykonanym techniką 'quartersawn'. Oprócz tradycyjnego pręta dwukierunkowego, gryf wzmocniony został prętami z włókna węglowego. Na podstrunnicy z pieczonego klonu o radiusie 14" nabito 24 progi Jumbo ze stali nierdzewnej.

Osprzęt to Floyd Rose, blokowane klucze Kiesel oraz pickupy: humbucker M12SD pod mostkiem oraz singiel Mark's pod gryfem. Estetycznym detalem Kiesela Yin Yang są markery na podstrunnicy - miniaturowe symbole Yin Yang. 

WIĘCEJ INFORMACJI: www.kieselguitars.com