Nowa ośmiostrunówka o zmiennej skali Kiesel Aries AM8

Newsy
Pozostałe artykuły marki CARVIN
Nowa ośmiostrunówka o zmiennej skali Kiesel Aries AM8

Kiesel Guitars zaprezentował nowy model ośmiostrunowej gitary AM8, posiadającej promieniście ułożone progi "fanned-fret" oraz zmienną menzurę strun.

Seria Aries Multiscale wyróżnia się mocno profilowaną górną krawędzią korpusu oraz efektownym połączeniem topu z pozostałą częścią korpusu. Po modelach AM6 i AM7 przyszedł czas na wersję ośmiostrunową z Custom Shopu Kiesel/Carvin.


Gitara posiada menzurę 26" dla pierwszej i 27,5" dla najgrubszej struny. Rzeźbione rogi, inspirowane serią Vader w połączeniu z olejowym, satynowym wykończeniem klonowego gryfu oferuje znakomitą wygodę gry oraz bardzo dobry dostęp do najwyższych pozycji podstrunnicy. Stabilność szyjki zapewniają obustronnie działające pręty regulacyjne oraz dodatkowe dwa pręty z włókna węglowego.

Kiesel Aries AM8 wyposażony jest w stały mostek Hipshot oraz przykręcane pod kątem, bezpośrednio do korpusu humbuckery Kiesel Lithium. Prezentowany model wykorzystuje jesionowy korpus z topem z klonu płomienistego typu spalted, 7-częściowy gryf z orzecha i klonu praz hebanową podstrunnicę z 24 progami jumbo ze stali nierdzewnej.

Dział Custom Shop umożliwia dobranie wszelkich komponentów do własnych potrzeb, jak rodzaj drewna korpusu, topu, gryfu i podstrunnicy, progi, zmniejszające wagę komory rezonansowe i wiele innych. Podobnie jak wszystkie instrumenty Kiesel i Carvin Guitars, seria Aries produkowana jest w USA w Południowej Kalifornii.

www.carvinguitars.com
www.facebook.com/kieselguitars
www.instagram.com/kieselcarvinguitars