Kiesel Aries AM6 i Aries AM7

Newsy
Kiesel Aries AM6 i Aries AM7

Marka Kiesel Guitars kontynuuje gitarową rewolucję działu Custom Shop. W ofercie firmy pojawiły się nowe modele Aries AM6 i AM7 posiadające zmienną skalę i promieniście ułożone progi 'fanned-fret'.

Seria Aries Multiscale wyróżnia się mocno profilowaną górną krawędzią korpusu oraz rzeźbionymi rogami, inspirowanymi serią Vader, zapewniającymi bardzo dobry dostęp do najwyższych pozycji podstrunnicy.

6-strunowe i 7-siedmiostrunowe modele Kiesel AM6 i AM7 posiadają zmienną skalę wynoszącą odpowiednio 25,5" dla pierwszej i 26,5"/27" dla ostatniej,najgrubszej struny struny. Dwustronnie działające pręty regulacyjne oraz dodatkowe dwa pręty z włókna węglowego zapewniają stabilność szyjki, a olejowe, satynowe wykończenie oferuje znakomitą wygodę gry.

W standardzie gitary wyposażone są w olchowe korpusy, odwrócone główki z kluczami montowanymi w jednym rzędzie, stałe mostki Hipshot oraz przykręcane pod kątem, bezpośrednio do korpusu humbuckery Kiesel Lithium z opcją środkowego singla Kiesel Lithium.

Dział Custom Shop umożliwia dobranie wszelkich komponentów do własnych potrzeb, jak rodzaj drewna korpusu, topu, gryfu i podstrunnicy, progi, zmniejszające wagę komory rezonansowe i wiele innych. Podobnie jak wszystkie instrumenty Kiesel i Carvin Guitars, seria Aries produkowana jest w USA w Południowej Kalifornii.

www.carvinguitars.com
www.facebook.com/kieselguitars