Kiesel HH7 - nowa sygnatura Allana Holdswortha

Newsy
Pozostałe artykuły marki CARVIN
Kiesel HH7 - nowa sygnatura Allana Holdswortha

Firma Kiesel zaprezentowała nowy i pierwszy siedmiostrunowy model gitary sygnowanej przez zmarłego w kwietniu Allana Holdswortha.

Zmarły 15 kwietnia 2017 r. Allan Holdsworth, jeden najwybitniejszych gitarzystów wszech czasów, przez wiele lat współpracował z marką Kiesel, między innymi nad bardziej kompaktową wersją jego sygnowanych gitar Holdsworth H2 i HF2. W rezultacie powstał Allan Holdsworth HH2, pierwszy bezgłówkowy model w ofercie Kiesel Guitars, który stał się dużym sukcesem.

Teraz firma zaprezentowała nową wersję tego modelu i pierwszą siedmiostrunową gitarę Kiesela z sygnaturą Holdswortha. Kiesel HH7 Allan Holdsworth dostępny jest z pełnym wachlarzem opcji dostępnych w Custom Shopie, w tym lżejszym korpusem chambered i na nowo zaprojektowanym systemem tremolo Hipshot zastosowanym w HH2 i bezgłówkowych modelach z serii Vader.

Korpus solid body standardowego modelu Kiesel HH7 wykonano z drewna olchy używanego przez lutników z uwagi na dobre właściwości tonalne, a jednocześnie nieco mniejszy ciężar. Gryf połączony z korpusem metodą set-in wykonano z twardego klonu i wykończono na wysoki połysk. HH7 wyposażono w hebanową podstrunnicę o standardowej menzurze 25,5" i półpłaskim promieniu 20", markerami w kształcie kropek z masy perłowej oraz 24 niklowanymi progami jumbo. Gitara posiada stały mostek Hipshot w czarnym matowym wykończeniu oraz czarny, 7 strunowy humbucker Kiesel Holdsworth z magnesami Alnico-5. Układ elektryczny uzupełniają regulatory Master Volume, Master Tone i 3 pozycyjny mini przełącznik.

Szeroka oferta customowych opcji obejmuje między innymi wersję korpusu chambered a także inne gatunki drewna korpusu, gryfu i podstrunnicy, jak mahoń, orzech, koa, palisander, zebrawood czy różne rodzaje klonu. Dostępne są topy z drewna egzotycznego - płomienisty albo pikowany klon, płomienista koa albo orzech kalifornijski oraz szeroki wybór kształtów i rodzajów znaczników pozycji oraz progów. Customowy HH7 może być również wyposażony w system tremolo Hipshot albo Kiesel.

http://www.kieselguitars.com