NAMM 2017: Jackson USA Signature Marty Friedman MF-1

Newsy
Pozostałe artykuły marki JACKSON
NAMM 2017: Jackson USA Signature Marty Friedman MF-1

Wśród nowości firmy Jackson zaprezentowanych na targach NAMM 2017 nie mogło zabraknąć gitary sygnowanej przez Marty Friedmana.

O powrocie Marty'ego do Jacksona, firma poinformowała w listopadzie ubiegłego roku, jednocześnie zapowiadając, że już podczas styczniowych targów NAMM 2017 zaprezentuje model sygnowany nazwiskiem Friedmana. Jeszcze w listopadzie Marty mówił: "Moja długoletnia współpraca z Jacksonem odrodzi się z nowym sygnowanym modelem, który powstał w wyniku naszych wspólnych dużych wysiłków. To gitara, która odpowiada na dwa najważniejsze elementy mojej twórczości - daje możliwość bardzo agresywnej gry, a jednocześnie pozwala na delikatne podejście do melodii. A przy okazji, wygląda naprawdę zabójczo."

Zarówno firma, jak i gitarzysta dotrzymali słowa i podczas targów NAMM 2017 została zaprezentowany model Jackson USA Signature Marty Friedman MF-1

oraz jego nieco tańsza wersja X Series Signature Marty Friedman MF-1.


Mówi Marty Friedman: "Gitara powstała po niemal dwóch latach wspólnych prac z załogą Jacksona. Instrument będzie dostępny w wersji wytwarzanej w USA, która jest dokładnie taka sama jak mój egzemplarz, a także nieco tańszej, ale wciąż zaaprobowanej przeze mnie wersji produkowanej za oceanem. Używałem mojego nowego zestawu sprzętu (Jackson MF-1 i nowy, również prezentowany na NAMM wzmacniacz Engl Inferno - przyp. red.) podczas nagrań nadchodzącego albumu, który jest najbardziej ambitnym i satysfakcjonującym krążkiem ze wszystkich dotychczasowych. Mówię to za każdym razem, ale to zawsze jest prawda."

Model Jackson USA Signature Marty Friedman MF-1 o menzurze 24,75" został wyposażony w szereg komponentów klasy premium odpowiednich dla potrzeb gracza tej klasy, co Marty Friedman. Wśród nich znalazły się mahoniowy korpus z klonowym topem 3/4", jednoczęściowy mahoniowy gryf set-neck z grafitowym prętem napinającym, połączony z główką metodą scarf joint, palisandrowa podstrunnica o promieniu 12" z 22 progami medium jumbo i markerami z masy perłowej.

MF-1 napędzany jest przez sygnowaną przez Friedmana parę humbuckerów EMG MF, a elektronika obejmuje także dwa regulatory Volume i Tone oraz 3 pozycyjny przełącznik. Ponadto na pokładzie instrumentu znalazły się mostek TonePros Tune-O-Matic, strunociąg Gotoh oraz blokowane klucze Schallera usytuowane na główce AT-1 w pozycji 3+3 (trzy na górze i trzy na dole). Gitara dostępna będzie w kolorze czarnym z szerokim białym zdobieniem krawędzi oraz czarnym osprzętem i twardym futerałem.

Premierę gitary przewidziano na maj 2017.

korpus: mahoń
kształt korpusu: Monarkh
top korpusu: klon 3/4"
gryf: mahoń
menzura: 24,75"
promień gryfu: 12"
podstrunnica: palisander
progi: 22, medium jumbo
mostek: TonePros Tune-O-Matic
strunociąg: Gotoh
klucze: blokowane Schaller
przetworniki: EMG MF Signature
regulatory: 2x Volume, 2x Tone
przełącznik: 3-pozycyjny

Jackson X Series Signature Marty Friedman MF-1 to nieco tańsza wersja instrumentu, jednak wciąż zawierająca większość wyposażenia premium z modelu USA series. Wśród różnic można wymienić m.in. mostek i klucze Jacksona, markery z pearloidu czy siodełko z plastiku (zamiast z kości).

http://www.jacksonguitars.com/