Vintage świętuje z 25th Anniversary Series

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VINTAGE
Vintage świętuje z 25th Anniversary Series

Obchodząca okrągłą rocznicę działalności firma Vintage przygotowała trzy specjalne modele tworzące linię 25th Anniversary Series.

Vintage 25th Anniversary Series ma na celu "uczczenie kamieni milowych w historii firmy i uhonorowanie 25 rocznicy - świadectwa sukcesu w dziedzinie gitarowego rzemiosła."

Vintage 25th Anniversary Series obejmuje trzy modele limitowane do 100 egzemplarzy w wykończeniu Silver Burst - lespaulowy V100SVB, nawiązujący do Strata V6HSVB oraz V75SVB oparty na konstrukcji Telecastera. Jak informuje firma, łączą one "innowacyjne wcielenia modeli V100, V6H i V75 które uczyniły je klasykami marki Vintage, najlepiej sprzedającymi się instrumentami w katalogu marki i najczęściej wybieranymi przez gitarzystów na całym świecie ze względu na ich spójność, znakomitą grywalność i wyjątkowe brzmienie".

Wszystkie gitary oferowane są w komplecie z gigbagiem opatrzonym wyhaftowanym napisem 25th Anniversary oraz indywidualnym, numerowanym certyfikatem autentyczności.

Vintage 25th Anniversary Series V100SVB

Rzadkiemu wykończeniu Silver Burst towarzyszy binding w kolorze kości słoniowej umieszczony na płycie wierzchniej i tylnej oraz główce, logo 25th Anniversary na główce, czarne ramki przetworników, czarno-biały, wielowarstwowy pickguard oraz chromowany osprzęt.

V100SVB podtrzymuje tradycyjne rozwiązania wraz z korpusem i gryfem wykonanymi z ręcznie dobranego mahoniu, wybranego ze względu na spójną, ciepłą odpowiedź tonalną, zapewniającą doskonałe niskie i średnie tony oraz sustain na potrzeby oldschoolowego jazzu i bluesa. Jednocześnie pokrętła barwy i klonowy top dodają wyrazistości i sprawiają, że instrument sprawdzi się we wszystkich odmianach rocka.

Palisandrowa podstrunnica o zaokrąglonych krawędziach mieści 22 progi oraz markery w kształcie trapezów. Na pokładzie zainstalowano parę ceramicznych humbuckerów Wilkinson WOCHB, klucze Grover 102C Original Rotomatics o przełożeniu 14:1, siodełko GraphTech NuBone oraz mostek Wilkinson Tune-O-Matic.

 

Vintage 25th Anniversary Series V6HSVB

Z kolorem Silver Burst zestawiono trójwarstwowy, czarno-biały pickguard, kremowe pokrętła potencjometrów oraz przetworniki, z mostkowym kremowo-czarnym humbuckerem. Ponadto chromowany osprzęt oraz logo 25th Anniversary na główce.

Wspomniane przetworniki to para przystawek single-coil Wilkinson WOVaS przy gryfie i w pozycji środkowej oraz niskoszumowy humbucker Wilkinson WOHZBb przy mostku, których pracę reguluje pięciopozycyjny przełącznik a także potencjometry Master Volume, Tone dla singla gryfowego i ‘Custom Mod' Tone dla pickupów środkowego i mostkowego.

Korpus V6HSVB wykonano z dwóch kawałków olchy amerykańskiej, gryf z klonu cukrowego a 22 progową podstrunnicę z palisandru. Na osprzęt składają się klucze Wilkinson WJ55 E-Z-Lok, siodełko GraphTech NuBone oraz mostek tremolo Wilkinson WVC, mocowany sześcioma śrubami i wyposażony w stalowe siodełka.

 

Vintage 25th Anniversary Series V75SVB

Korpus V75SVB wykonano z dwóch kawałków olchy amerykańskiej a gryf z klonu cukrowego. Klon posłużył również do budowy 22 progowej podstrunnicy. Instrument w kolorze Silver Burst posiada jednowarstwowy, czarny pickguard oraz logo 25th Anniversary na główce.

Gitarę wyposażono w pickupy Alnico marki Wilkinson - WVTN pod gryfem i WVTB przy mostku oraz stalowy mostek Wilkinson WTB z trzema mosiężnym siodełkami i strunami przechodzącymi przez korpus. Ponadto na pokładzie znajdziemy klucze Deluxe Wilkinson WJ55 i siodełko GraphTech NuBone.

 

https://vintageguitarsrus.com/
https://audiostacja.pl/