Nowe modele Vintage Paul Brett Statesboro Whisky Sour

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki VINTAGE
Nowe modele Vintage Paul Brett Statesboro Whisky Sour

Firma Vintage zaprezentowała pięć nowych gitar opracowanych wspólnie z Paulem Brettem - akustyczne i elektroakustyczne modele Statesboro w wykończeniu Whisky Sour.

Modele opracowane wspólnie z gitarzystą i historykiem bluesa, Paulem Brettem stanową odrębną linię w katalogu marki Vintage. Teraz powiększyła się ona o pięć kolejnych instrumentów Paul Brett Signature Statesboro w wykończeniu Whisky Sour. Statesboro to miasto w stanie Georgia, które swego czasu było jednym z centrów handlu bawełną uprawianą przez czarnoskórych niewolników na okolicznych polach. Miasto było również inspiracją do piosenki Blind Willie McTella "Statesboro Blues", bardziej znanej z późniejszej wersji The Allman Brothers Band.

Nie są to oczywiście nawiązania przypadkowe, ponieważ instrumenty te w założeniu mają przywoływać początek lat '30 w Stanach Zjednoczonych i okres szalejącego Wielkiego Kryzysu, kiedy to powstało wiele bluesowych standardów opowiadających o utracie pracy i problemach finansowych. Trzy nowe modele akustyczne dostępne są z korpusami orchestra, dreadnought i parlour, dwa elektro-akustyki Statesboro to korpusy orchestra i dreadnought, obydwa z lekkim wcięciem.

Vintage Paul Brett Signature Statesboro Acoustic Orchestra Whisky Sour

Vintage Paul Brett Signature Statesboro Acoustic Dreadnought Whisky Sour

Vintage Paul Brett Signature Statesboro Acoustic Parlour Whisky Sour

Vintage Paul Brett Signature Statesboro Orchestra Electro-Acoustic Whisky Sour

Vintage Paul Brett Signature Statesboro Dreadnought Electro-Acoustic Whisky Sour

Wszystkie modele zostały wykonane w całości z mahoniu i charakteryzują się topami z ręcznie selekcjonowanego drewna oraz matowo satynowym wykończeniem Whisky Sour dobrze podkreślającym naturalną strukturę budulca. Na pokładzie instrumentów znajdziemy subtelną rozetę, 20 progów, drewniane mostki, siodełka z tworzywa ABS oraz klucze Die-Cast. Modele elektro-akustyczne uzbrojono w preamp Vintage z regulatorami Volume, Bass, Middle i Treble, przełącznikiem fazy, pokładowym tunerem i wskaźnikiem zużycia baterii.

 

https://www.jhs.co.uk