Video: Jak powstał Warwick Streamer Stage I Fretless

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki WARWICK
Video: Jak powstał Warwick Streamer Stage I Fretless

Firma Warwick zaprezentowała film dokumentujący proces powstawania modelu Streamer Stage I Fretless w wykończeniu Blue Flip-Flop Chrome.

Bezprogowy bas powstał we współpracy Marcusa Spanglera i jego zespołu z Custom Shopu Warwicka z rosyjskim basistą Leonidem Maksimovem. Zaprezentowany przez firmę film dokumentuje proces budowy instrumentu, począwszy od wyboru drewna, poprzez wykończenie aż do instalacji osprzętu. O tym jak brzmi ten model można przekonać się słuchając zagranego przez Leonida Maksimova podkładu muzycznego filmu.

 

Warwick Streamer Stage I Fretless #18-3978 posiada korpus z jesionu bagiennego w spektakularnym wykończeniu Blue Flip-Flop Chrome, obejmującym również główkę. Przechodzący przez całą długość korpusu gryf wykonano z trzech kawałków klonu rozdzielonych dwiema cienkimi wklejkami z drewna ekanga. Podstrunnica z hebanu tygrysiego o promieniu 20" mieści sporo luminescencyjnych elementów - markery i boczne znaczniki pozycji, linie progów oraz plakietka Leonid Maksimov przy 24 progu.

Bas wyposażono w zestaw aktywnych przetworników EMG P/J z odwróconym pickupem P, customową elektroniką Darkglass a także pokrętłami Volume (push-pull), Balance, Mid oraz Treble i Bass (gałka typu stacked do podwójnej regulacji). Na pozostały osprzęt składa się mosiężne siodełko z regulacją wysokości Just-A-Nut III, dwuczęściowy mosiężny mostek Warwick (Diecast), klucze Hipshot z D-Tunerem oraz straplocki Dunlop.

Komplet obejmuje również indywidualny certyfikat autentyczności, a - podobnie jak w przypadku innych modeli z Custom Shopu Warwicka - w przypadku zamówienia istnieje możliwość personalizacji instrumentu, obejmującej m.in. główkę i klucze, podstrunnicę, markery,luminescencyjne paski progów oraz płytkę z nazwiskiem, elektronikę, profil gryfu czy straplocki.

 

www.warwick.de
www.w-distribution.de