Blackstar HT-Blackfire

Newsy
Pozostałe artykuły marki BLACKSTAR
Blackstar HT-Blackfire

HT-Blackfire to nowy efekt firmy Blackstar sygnowany przez Gusa G, nowego gitarzystę Ozzy'ego Osbourne'a. Wyjątkowość tego efektu wzmacnia fakt, że jest to pierwsza sygnatura w katalogu tej angielskiej marki.

Gus G rozpoczął przygodę z Blackstarem od wzmacniacza Series One 200, na którym nagrywał swe partie gitarowe na ostatni album Ozzy'ego. Efekt brzmieniowy przerósł jego oczekiwania, co zaowocowało umową endorserską z firmą Blackstar. Od tego czasu na scenach całego świata można było zobaczyć tego gitarzystę na tle zestawu składającego się z dwunastu headów Series One 200 i dwunastu kolumn Series One 4x12.

Wynikiem tej współpracy jest pierwsza sygnatura w katalogu firmy, podpisana właśnie przez Gusa G. Gitarzysta przez dłuższy czas testował kostkę HT-Dual, po czym zgłosił swe uwagi inżynierom Blackstara, którzy stworzyli kilka prototypów. Po długim procesie testów i poprawek spod ich rąk wyszedł efekt HT-Blackfire, określony przez Gusa G jako "najlepszy heavy metalowy distortion wszechczasów".

Blackstar HT-Blackfire to dwukanałowy, lampowy distortion oparty na lampie ECC83. Nazwy kanałów pochodzą od utworu Firewind "The Fire And The Fury". Kanał Fire dostarcza high-gainowego distortion. Kanał Fury umożliwia uzyskanie nasyconego, lejącego się brzmienia solowego. Na pokładzie znajdziemy słynny już potencjometr ISF, niezależną kontrolę GAIN oraz VOLUME. O stanie pracy efektu informują czerwone i pomarańczowe diody.

Blackstar HT-Blackfire jest limitowany do 1000 sztuk na całym świecie.