Way Huge Smalls Pork & Pickle Bass Overdrive & Fuzz

Newsy
Pozostałe artykuły marki WAY HUGE
Way Huge Smalls Pork & Pickle Bass Overdrive & Fuzz

Firma Way Huge zaprezentowała nową odsłonę efektu typu overdrive i fuzz, Pork & Pickle, w mniejszej obudowie 'smalls'.

To już tradycja, że duża część efektów tej amerykańskiej marki jest opracowywana również w mniejszej wersji Way Huge Smalls. Kolejnym efektem, który właśnie doczekał się nowego wcielenia, zachowując wcześniejszą specyfikację jest Pork & Pickle. Jest to w istocie połączenie dwóch innych konstrukcji marki – Pork Loin Overdrive i Russian-Pickle Fuzz i pomimo nazwy, stompbox nie jest przeznaczony wyłącznie do basów, ale znajdzie zastosowanie również do gitar.

W tym roku mieliśmy już okazję przetestować pierwotną wersję 'schabowego z ogórkiem', przypomnijmy więc, że trzy większe pokrętła urządzenia kryją potencjometry: Volume – regulacja wyjściowego poziomu sygnału, Tone – filtr barwy, Drive – stopień przesterowania. Mały potencjometr po prawej stronie to Clean Tone – ton czystej barwy miksowanej z przesterowaną w proporcji ustalanej potencjometrem Clean Blend po przeciwnej stronie. Wyżej na środku między gałkami znajduje się mikroprzełącznik trybu pracy Od/Fuzz, nad nim niebieska dioda sygnalizująca zasilanie.

To nie wszystkie elementy sterowania, ponieważ wewnątrz obudowy znajdują się jeszcze cztery mikropotencjometry, którymi można precyzyjnie dostroić parametry pracy. Fuzz Output odpowiada za poziom sygnału przepuszczonego przez fuzz. Za pomocą Curve można ustawić graniczną częstotliwość sygnału przesterowanego, Presence to kontrola góry pasma w przesterze. Overdrive Output to regulacja poziomu sygnału przesterowanego w trybie overdrive.

Efekt zasilany jest baterią 9 V lub zasilaczem. Solidny metalowy wyłącznik działa w trybie true bypass.

Więcej o brzmieniu Way Huge Pork & Pickle Bass Overdrive & Fuzz można przeczytać w naszym TEŚCIE.

https://www.jimdunlop.com/