WAY HUGE Drive WHE302GR

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki WAY HUGE
Testy
2019-03-11
WAY HUGE - Drive WHE302GR

Way Huge to marka firmy Dunlop, która jest dobrze znana gitarzystom z produkcji takich akcesoriów muzycznych, jak choćby kaczka Cry Baby. Pod szyldem Way Huge oferuje szeroki wachlarz efektów gitarowych i basowych. Wśród nich jest model WHE302GR, czyli limitowana wersja klasycznego przesteru Drive.

Produkcja efektu jest ograniczona do 500 sztuk w wersji z czerwoną grafiką i 500 z niebieską, a dodatkowym bonusem jest pudełeczko z kostkami dołączone do zestawu. Efekt posiada również wbudowany obwód, który reaguje na atak i głośność gitary, przez co pozwala gitarzyście na kreowanie barwy instrumentu od overdrive do distortion.

Po otwarciu pudełka znajdujemy w nim białą kostkę z trzema potencjometrami, niebieską diodą sygnalizacji działania efektu i włącznikiem nożnym. Dodatkowo uwagę zwraca ciekawa grafika panelu urządzenia, która może nie jest niebywale oryginalna, ale odpowiada nowoczesnym trendom zdobienia efektów gitarowych i wyróżnia opisywany przedmiot na tle innych akcesoriów. Grafika przedstawia japońską rycinę kobiety z wachlarzem oraz drzewa z kwitnącymi kwiatami. Dodatkowo w opakowaniu znajdziemy małe metalowe pudełeczko z podobną grafiką. Po odsunięciu wieczka natrafimy na sześć zapakowanych kostek z nadrukowanym logiem marki. W pudełku znajdziemy również instrukcję oraz naklejkę Way Huge.

Obudowę efektu stanowi klasyczne metalowe pudełko z zamocowanymi od frontu dwoma dużymi potencjometrami – po lewej VOLUME, po prawej DRIVE, między nimi, pośrodku, dioda sygnalizująca działanie efektu, a poniżej niewielki potencjometr TONE. Całość panelu kończy osadzony na dole włącznik urządzenia, podpisany jako DRIVE. Na spodzie urządzenia są rozmieszczone cztery nóżki, które można zdemontować zwykłym śrubokrętem gwiazdkowym (przydatne przy montażu w pedalboardzie za pomocą rzepa). Na tylnej ściance znajdują się wejście i wyjście sygnału IN/OUT, a między nimi gniazdo zasilacza 9V. Na przeciwnej zamieszczono komorę baterii o tym samym napięciu.

Kostka po włączeniu z niewielkim poziomem DRIVE daje bardzo przyjemny w odbiorze lekki chrunch, który ładnie reaguje na dynamikę i nadaje nieco faktury granym dźwiękom. Efekt brzmi czysto i klarownie. Po zwiększeniu stopnia DRIVE do około 50% słyszymy już wyraźny przester. Zwarty bas, ładna góra i ciekawy, uwypuklony środek dają wrażenie brzmienia zbliżonego do klasycznych wzmacniaczy z lat 80. i 90. Ustawiając DRIVE na 100% uzyskujemy regularny distortion – czuć w nim kompresję i mocne nasycenie efektu. Należy dodać, że efekt brzmi plastycznie i selektywnie w każdej pozycji nasycenia DRIVE. Choć przy przetwornikach o wysokim poziomie sygnału maksymalny poziom nasycenia może już wydawać się za duży. Regulacja TONE ma dużą rozpiętość i znacznie wpływa na charakter brzmienia efektu. Znajdziemy tu barwy od wysokotonowego, suchego radia do naprawdę ciepłego, miękkiego i przyjemnego w odbiorze, podkreślonego dołu.

Urządzenie ładnie współpracuje z efektami przestrzennymi takimi jak reverb czy delay, grane dźwięki nie zlewają się i w dalszym ciągu zachowują swój charakter. Potencjometr VOLUME pozwala na wybór głośności i dopasowanie odpowiedniego poziomu sygnału. Dodatkowo mieszając przester wzmacniacza lampowego z odrobiną DRIVE z kostki, otrzymujemy ciekawy efekt wyostrzenia i większej selektywności lampy, jak również większej czytelności dolnego pasma. Way Huge Drive to efekt umożliwiający ukręcenie szerokiego wachlarza barw przesterowanych, takich jak klasyczny crunch, overdrive, a nawet distortion. Jest uniwersalny i może znaleźć zastosowanie w pedalboardach gitarzystów grających różne gatunki muzyczne. Jest on szczególnie dedykowany gitarzystom, którzy nie poszukują nowoczesnych, progresywnych barw, tylko raczej sprawdzonego, klasycznego brzmienia przesteru.

www.musicdealer.pl

 

Impedencja wejściowa > 42 kΩ
Impedencja wyjściowa < 50 kΩ
Poziom szumów -80 dBV
Regulacje: VOLUME, TONE, DRIVE
Gniazda: IN, OUT, 9 V DC
Wyłącznik: True Bypass
Wymiary: 127 × 83 × 64 mm
Masa: 346 gram
Zasilanie: 9V – zasilacz lub bateria.
Wynik testu
Funkcjonalność:
5
Wykonanie:
5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
5
Cena
788.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
grudzień 2018
Kup teraz