WAY HUGE Pork & Pickle

Rodzaj sprzętu: Efekty

Pozostałe testy marki WAY HUGE
Testy
2019-01-02
WAY HUGE - Pork & Pickle

Way Huge Pork & Pickle Bass Overdrive & Fuzz – bo tak brzmi pełna nazwa urządzenia – to tak naprawdę dwa efekty w jednej obudowie – Pork Loin Overdrive i Russian-Pickle Fuzz – ten drugi prezentowany w numerze 4/2018…

Parafrazując nazwy, próbujemy danie główne w postaci schabu z rosyjskim ogórkiem kiszonym, nie przejmując się zanadto słowem „bass” w nazwie efektu, wszak wiadomo, że jeśli efekt nadaje się do gitary basowej, to tym bardziej sprawdzi się z gitarą elektryczną. Obudowę efektu o przemysłowym oznaczeniu WHE214, podobnie jak w pozostałych urządzeniach marki Way Huge, wykonano z dwóch kawałków giętej blachy skręconych od spodu. Szczotkowane wykończenie w czarnym kolorze współgra z białym i złotym liternictwem. Komorę baterii 9 V umieszczono w przedniej ściance – montuje się ją pod odchylaną klapką. Efekt może też pracować na zasilaczu, którego gniazdo znajduje się w tylnej ściance, między gniazdami wejścia i wyjścia sygnału. Solidny metalowy wyłącznik działa w trybie true bypass.

Trzy większe pokrętła kryją potencjometry: VOLUME – regulacja wyjściowego poziomu sygnału, TONE – filtr barwy, DRIVE – stopień przesterowania. Mały potencjometr po prawej stronie to CLEAN TONE – ton czystej barwy miksowanej z przesterowaną w proporcji ustalanej potencjometrem CLEAN BLEND po przeciwnej stronie. Wyżej na środku między gałkami znajduje się mikroprzełącznik trybu pracy OD/FUZZ, nad nim niebieska dioda sygnalizująca zasilanie. To nie wszystkie elementy sterowania, ponieważ wewnątrz obudowy znajdują się jeszcze cztery mikropotencjometry, którymi można precyzyjnie dostroić parametry pracy. FUZZ OUTPUT odpowiada za poziom sygnału przepuszczonego przez fuzz. Za pomocą CURVE można ustawić graniczną częstotliwość sygnału przesterowanego, PRESENCE to kontrola góry pasma w przesterze. OVERDRIVE OUTPUT to regulacja poziomu sygnału przesterowanego w trybie overdrive.

Pork Loin w pierwotnej wersji został zaprojektowany do współpracy z gitarą, szybko jednak okazało się, że dzięki skuteczności w niskim paśmie overdrive świetnie nadaje się do basu. Podobnie było z efektem Russian-Pickle. Możliwość zmiksowania sygnału przesterowanego z czystym to cecha pożądana przede wszystkim przez basistów – dzięki temu przesterowany bas utrzymuje mocny atak i dynamikę. Obsługa efektu jest stosunkowo prosta, a eksperymenty z dodatkowymi potencjometrami wewnątrz obudowy można zostawić na później, gdy dobrze wyczujemy działanie efektu. W podstawowej konfiguracji mamy regulację głośności i barwy sygnału bez efektu oraz intensywność i barwę przesteru, oraz kontrolę poziomu wyjściowego. Tryb overdrive daje nasycone harmonicznie, kremowe brzmienie, które natychmiast kojarzy się z porządnie wysterowanym wzmacniaczem lampowym, o bardziej brytyjskim niż amerykańskim charakterze. Dodanie sygnału czystego ułatwia kontrolę artykulacji i dynamiki. Możliwości kontroli barwy są dość szerokie – od delikatnego overdrive pojawiającego się tylko przy mocniejszych uderzeniach w struny, po rockowy drive.

Tryb fuzz również oferuje imponujący zakres brzmień o znacznie mocniej zaznaczonym charakterze przesteru i z nieco inaczej działającym filtrem barwy. Jego zaletą jest dokładność przekazywania ataku – mimo że w trybie fuzza efekt może okazać się ekstremalny, to nie gubi on artykulacji. Zaakcentowanie środka pasma i jego precyzyjna kontrola pozwala osadzić brzmienie i jednocześnie przebić się w nawet w gęstym miksie. Bardziej radykalne ustawienia trybu fuzz odrealniają gitarę tworząc dźwięk, który przypomina syntezator analogowy.

Pork & Pickle to atrakcyjna propozycja dla gitarzystów i basistów, którzy pragną mieć dwa różne przestery z możliwością dodania do nich brzmienia czystego, a jednocześnie nie mają za dużo wolnego miejsca w pedalboardzie, by zmieścić dwa urządzenia.

www.jimdunlop.com
www.musicdealer.pl

 

Regulacje: VOLUME, TONE, DRIVE, CLEAN BLEND, CLEAN TONE; OD/FUZZ
Przełączniki: ON/OFF, OD/FUZZ
Zasilanie: 9 V DC, 1,8 mA
Wymiary: 127 × 83 × 68 mm
Masa: 350 g
Wynik testu
Funkcjonalność:
6
Wykonanie:
5.5
Brzmienie:
5.5
Jakość / Cena:
5.5
Cena
805.00 zł
Dystrybutor
Artykuł pochodzi z
Nowe wydanie MagazynGitarzysta
Magazyn Gitarzysta
październik 2018
Kup teraz