Seria gitar akustycznych Vintage Statesboro

Newsy
Pozostałe artykuły marki VINTAGE
Seria gitar akustycznych Vintage Statesboro

Oferta gitar akustycznych (V440WK, V660WK, V880WK) i elektroakustycznych (V440WK, VE660WK), marki Vintage powiększyła się o nową serię gitar Statesboro, zaprojektowaną przez angielskiego gitarzystę i historyka bluesa Paula Bretta.

Gitary nawiązują do amerykańskiego bluesa z lat 30. Wówczas w czasach Wielkiego Kryzysu powstało sporo bluesowych utworów opowiadających o bezrobociu i braku pieniędzy, granych na prostych gitarach pozbawionych zdobień, egzotycznego drewna czy bindingu. W stylu tamtych gitar utrzymana jest właśnie nowa seria gitar Vintage Statesboro.

Ich matowe wykończenie Whisky Sour podkreśla naturalną ziarnistość mahoniu i subtelną rozetę wokół otworu rezonansowego. Gitary są dostępne w kształtach dreadnought, concert i parlour. Statesboro Parlour ma bardzo mocny dźwięk mimo niewielkich rozmiarów. Dreadnought i Concert w wersji elektroakustycznej są dostępne z pojedynczym cutawayem oraz preampem Vintage z potencjometrami Volume, bass, middle i treble, odwróceniem fazy, stroikiem i wskaźnikiem rozładowania baterii.

 

Ciepłe i czyste brzmienie z ładnym rezonansem starannie dobranego mahoniu, wygodny profil gryfu, gładkie progi i dobrze ustawiona akcja strun sprawiają, że gitary te sprawdzą się nie tylko do gry bluesa, ale innych gatunków muzyki.

www.audiostacja.pl
www.jhs.co.uk/brands/vintage