Piotr Słapa w gronie artystów Ortega Guitars

Newsy
Pozostałe artykuły marki ORTEGA
Piotr Słapa w gronie artystów Ortega Guitars

Piotr Słapa, znany między innymi ze stron Magazynu Gitarzysta, dołączył do grona oficjalnych artystów marki Ortega Guitars.

Styl gry Piotra Słapy opiera się na widowiskowej technice fingerstyle. Swoje umiejętności gitarowe doskonalił w światowej stolicy muzyki country - Nashville w USA. Jego autorska muzyka łączy w sobie różne gatunki - zarówno blues, jazz, rock, country czy funk. W 2014 roku na festiwalu Guitar Awards został wybrany do najlepszej trójki gitarzystów akustycznych w Polsce.

Jako instrumentalista zagrał ponad 300 solowych koncertów. Na festiwalowych scenach występował z takimi artystami jak Tommy Emmanuel, Martin Taylor, Rodrigo y Gabriela, Scott Henderson, Joscho Stephan, Jon Gomm, Marek Napiórkowski, Krzysztof Pełech i wielu innych. Obecnie - oprócz twórczości solowej - pracuje nad wspólnym projektem akustycznym z piosenkarką Karoliną Charko.

Piotr jest cenionym instruktorem oraz promotorem gitary w Polsce. W 2011 roku założył szkołę gitary Guitarschool.pl w Warszawie. Od ponad 10 lat związany jest z Magazynem Gitarzysta jako wykładowca rubryki warsztat gitary akustycznej. Jest autorem 130 publikacji z lekcjami gitary.

Piotr wybrał dla siebie wyprodukowany w Hiszpanii model Ortega RCE409SN-25TH, który został wprowadzony w tym roku z okazji 25-lecia Ortega Guitars.

Więcej informacji:

ortegaguitars.com
facebook.com/OrtegaGuitarsPolska
piotrslapa.com
facebook.com/piotrslapamusic