Kirk Hammett o sygnowanych kostkach Dunlop Jazz III

Newsy
Pozostałe artykuły marki DUNLOP
Kirk Hammett o sygnowanych kostkach Dunlop Jazz III

W pierwszym odcinku nowego cyklu krótkich filmów 'Show Me Your Pick', Kirk Hammett opowiedział o tym, jak sygnowane, customowe kostki Dunlop Jazz III zmieniły jego brzmienie.

'Show Me Your Pick' to nowy cykl krótkich filmów realizowanych przez CBC Music. W pierwszym odcinku wystąpił gitarzysta Metalliki, Kirk Hammett, który opowiedział o swojej nowej, spersonalizowanej kostce Dunlop Jazz III.

"Zazwyczaj moje kostki są koloru limonkowej zieleni, ale tym razem mam czarną wersję ozdobioną metalicznymi płatkami. Mam ją, ponieważ lubię metaliczne płatki, niestety na scenie ich nie dostrzegam."

Niewielkie w rozmiarze kostki Dunlop Jazz III ozdobione są również sygnaturą Hammetta, ale uwagę zwracają przede wszystkim rozwiązania mające na celu poprawić uchwyt kostki i zapobiegać ich gubieniu, zwłaszcza w warunkach koncertowych, przy zwiększonej potliwości dłoni. Ma w tym pomóc, głównie charakterystyczne wycięcie w kształcie litery V w górnej części kostki."

"Ta kostka całkowicie zmieniła mój styl, całkowicie zmieniła sposób, w jaki gram i w jaki kostkuję. To maleństwo jest najlepszą rzeczą jaka mogła się przytrafić mojej grze."

Więcej na filmie:

 

www.musicdealer.pl

www.jimdunlop.com