Framus Diablo II Progressive X Masterbuilt & Teambuilt

Newsy
Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Framus Diablo II Progressive X Masterbuilt & Teambuilt

Katalog marki Framus powiększył się o kolejne modele z najwyższej półki - Diablo II Progressive X, w wersji Teambuilt oraz customowej, dostępnej na zamówienie Masterbuilt.

Framus Diablo Progressive X to docelowo gitara heavy rockowa, oraz idealny instrument dla wszyskich miłośników metalu, jak i shredderów. Dzięki oryginalnemu vibrato Floyd Rose, instrument znakomicie odnajdzie się w muzyce rockowej i metalowej z lat 80-tych czy 90-tych. Jako pickupy, Framus wybrał tu zestaw Seymour Duncan Hot Rodded, z humbuckerem Jazz (SH-2) w pozycji gryfowej, oraz Jazz/Blues Trembucker (TB-4) w pozycji mostkowej. Są to bardzo wszechstronne pickupy, które dają wyważone brzmienie.

Framus Diablo Progressive X w nowej wersji, to ulepszona gitara, która nosi teraz nazwę Diablo II Progressive X, a jej top jest specjalnie profilowany. Mocno zarysowane kontury, żłobiony top 3D, to cechy które znamy już z takich modeli Framusa jak na przykład Idolmaker. Wszystko to sprawia, że Diablo II Progressive X to wyjątkowo charaktery­styczny i estetyczny instrument. Modele z serii Masterbuilt jak i Teambuilt poddane są zabiegowi Plek Fretwork oraz technologii IFT – Invisible Fretwork Technology. Wszystkie modele Masterbuilt mają dodatkowo ręcznie zaokrąglane progi. Modele Framus Teambuilt, od roku 2019, dostarczane są natomiast z certyfikatem autentyczności oraz oryginalnym zdjęciem.

 

Framus Diablo II Progressive X Masterbuilt Custom Shop

Framus Diablo II Progressive X Masterbuilt to instrument wyprodukowany w custom shop Markneukirchen/Niemcy. Ta ekskluzywna gitara posiada mahoniowy korpus z spasowaną, drewnianą płytką elektroniki, żłobiony top AAAA z klonu płomienistego, gryf bolt-in z klonu płomienistego, podstrunnicę z hebanu tygrysiego, na której nabito 22 progi jumbo, oraz oznaczono na boku fluorescencyjnymi markerami. Gitara posiada blokowane klucze Graph Tech Ratio z drewnianymi motylkami, blokowane siodełko, mostek vibrato Original Floyd Rose, oryginalne pickupy Seymour Duncan: SH-2N (gryf), TB-4 trembucker (mostek), kontrolę volume i tone, 5-pozycyjny przełącznik Framus dla wyboru pickupów, zaczepy paska Warwick Security Locks. Instrument dostępny jest w kolorach Natural Transparent Satin, Colored Transparent Satin lub High Polish Finish, oraz z osprzętem w kolorze Chrome, Black lub Gold. Wraz z gitarą otrzymujemy wykonany ręcznie, skórzany pokrowiec RockBag® oraz indywidualnie podpisany certyfikat autentyczności.

Artykuł na zamówienie (custom shop). Sugerowana cena Framus Diablo II Progressive X Masterbuilt to 24195 PLN, wliczając VAT. Finalna cena zależy od dokonanych zmian i konfiguracji.

 

Framus Diablo II Progressive X Teambuilt

Framus Diablo II Progressive X Teambuilt German Pro Series posiada mahoniowy korpus z płytką dostępu do elektroniki “Easy Access”, żłobiony top AAA z klonu płomienistego, gryf bolt-in z klonu, oraz podstrunnicę z hebanu tygrysiego z 22 progami jumbo, blokowane siodełko, mostek vibrato Original Floyd Rose, oryginalne pickupy Seymour Duncan: SH-2N (gryf), TB-4 trembucker (mostek), kontrolę volume i tone, 5-pozycyjny przełącznik Framus dla wyboru pickupów, zaczepy paska Warwick Security Locks. Diablo II Progressive X Teambuilt dostępny jest w wykończeniach transparent high polish: Nirvana Black Transparent Satin, Black oraz Burgundy Blackburst Transparent. Instrument posiada pokrowiec Starline RockBag.

 

Sugerowana cena Framus Diablo II Progressive X Teambuilt to 12.183 PLN, wliczając VAT.

 

www.framus.de
www.w-distribution.de