Nowe modele Framus Custom Shop Phil XG Signature

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki FRAMUS
Nowe modele Framus Custom Shop Phil XG Signature

Wśród tegorocznych nowości firmy Framus nie mogło zabraknąć sygnatur Phila X. Wśród nich znalazł się piękny model w wykończeniu Sandblasted Chrome Black to Red Satin oraz czarna wersja z mostkiem Bigsby.

Żaden artysta nie może pochwalić się równie rozbudowaną kolekcją sygnowanych instrumentów Framusa, co gitarzysta Bon Jovi, Phil X. Jego modele dostępne są we wszystkich liniach marki - Custom Shop Masterbuilt, Pro Series Teambuilt oraz D-Series Standard. Ze zrozumiałych względów najciekawsze są sygnowane modele z Custom Shopu, których Phil X dorobił się ponad 20. Tegoroczne nowości to Phil XG Signature w unikalnym wykończeniu Sandblasted Chrome Black to Red Satin oraz Phil XG Signature Solid Black High Polish z pojedynczym pickupem i mostkiem Bigsby.

Framus Custom Shop Phil XG Signature Sandblasted Chrome Black to Red Satin

Instrument to konstrukcja mahoniowa z podstrunnicą z czarnego hebanu Tigerstripe. Uwagę przyciąga unikalne wykończenie, powstałe wskutek piaskowania drewna i obejmujące dopasowaną główkę, w którym czarny kolor przechodzi w czerwień. Współgra z nim czerwone logo, klonowy binding, elementy pokręteł potencjometrów i diody LED bocznych znaczników pozycji - w tym samym kolorze, a także czarny hardware. Promień podstrunnicy wynosi 12", a menzura 24,25".

Instrument posiada 22 progi jumbo wykonane z nowego srebra, siodełko Graph Tech Black Tusq, blokowane klucze Graph Tech i mostek Evertune. Elektronika to para aktywnych humbuckerów EMG JH HET, regulatory Volume i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik (przetworniki równolegle / single-coil / przetworniki szeregowo).

Jak przystało na instrument z Custom Shopu, istnieje możliwość dalszej personalizacji modelu, a dostępne opcje obejmują m.in. inne drewno podstrunnicy i diody LED, progi, pickupy i elektronikę, mostek, głębokość wcięcia korpusu, binding czy szerokość gryfu.

Framus Custom Shop Phil XG Signature Solid Black High Polish

To nowa wersja wcześniejszego i nieodstępnego już modelu w wykończeniu Black High Polish z mostkiem Bigsby i pojedynczym, sygnowanym przez Phila X, przetwornikiem Arcane PX90, w której niemal wszystkie elementy wyposażenia zachowano niezmienione. Gitara posiada mahoniowy korpus i gryf oraz podstrunnicę z hebanu Tigerstripe o promieniu 12". Czarnemu wykończeniu towarzyszy kremowy binding korpusu, podstrunnicy oraz główki, a także złoty osprzęt.

Na pokładzie znajdziemy 24 wąskie i wysokie progi z nowego srebra, markery Framus Custom i boczne, iluminacyjne znaczniki pozycji, siodełko z kości, blokowane klucze Graph Tech oraz mostek Tone Pros Tune-O-Matic ze strunociągiem Bigsby. Za pracę przetwornika odpowiadają potencjometry Volume i Tone oraz trzypozycyjny przełącznik. Wśród opcji podlegających customizacji są m.in. inne siodełko, mostek, podstrunnica, markery oraz binding.

http://www.warwickbass.com/en/Framus