Nita Strauss w rodzinie Marshalla

Newsy
Pozostałe artykuły marki MARSHALL
Nita Strauss w rodzinie Marshalla

Jedna z najbardziej znanych gitarzystek na świecie, Nita Strauss dołączyła do grona artystów marki Marshall.

Nita Strauss dała się poznać jako gitarzystka kobiecego tribute bandu Iron Maidens, a jej kariera nabrała większego rozpędu, gdy w 2014 roku zastąpiła Orianthi w zespole Alice Coopera. "Nita jest nie tylko niesamowitą artystką i gitarzystką, ale również wspaniałą nauczycielką, która wykorzystuje swoje umiejętności i doświadczenie aby zainspirować i zachęcić innych gitarzystów, szczególnie młodszych" - oświadczył Nick Bowcott z Marshalla. "Cieszymy się i jesteśmy bardzo dumni mogąc powitać ją na naszym pokładzie, jako fantastyczną propagatorkę nie tylko dla Marshalla ale dla całego świata rockowej gitary."

Krótką przerwę w koncertowaniu u boku Coopera, Nita wykorzystuje do nagrywania solowego materiału, używając do tego sprzętu Marshalla. "W końcu znalazłam wzmacniacz, który pozwala mi spełnić wszystkie zróżnicowane potrzeby jako gitarzystki. Od nieskazitelnie czystych tonów poprzez rasowy crunch do trzęsienia ziemi, Marshall radzi sobie z tym wszystkim równie dobrze."

Jednym z ulubionych wzmacniaczy Nity jest niewielki Marshall Code25. "To wspaniałe mieć wszystko, czego potrzebujesz od wzmacniacza... we wzmacniaczu. Nie musisz się już martwić o poluzowane kable, padające baterie czy wokalistę, który przypadkowo nadepnie na twój pedalboard i wyłączy ci tuner oraz zgasi sygnał. Code ma to wszystko."

Przypomnijmy, że Marshall Code25 oferuje m.in. 100 edytowalnych presetów, funkcję tap tempo oraz tuner, a jego jedną z najciekawszych funkcji jest opcja bezprzewodowego łączenia wzmacniacza poprzez Bluetooth z telefonem lub tabletem. Dzięki aplikacji Marshall Gateway możemy zdalnie kontrolować ustawienia wzmacniacza z poziomu Androida lub iOS i korzystać z presetów innych użytkowników oraz wykorzystując streaming audio słuchać muzyki lub grać z podkładem.

W arsenale Nity możemy znaleźć również heady Marshall JVM410HJS i JCM900 4100 oraz kolumny 1960BV.

https://marshallamps.com/
http://www.lauda-audio.pl/