Genesis - nowy utwór Devina Townsenda

Newsy
Genesis - nowy utwór Devina Townsenda

"Genesis" to pierwszy utwór zapowiadający najnowszy album Devina Townsenda, który będzie nosić tytuł "Empath" i ukaże się w marcu.

"Empath" ukaże się 29 marca nakładem InsideOut Music i będzie zawierać materiał nie poddający się żadnym gatunkowym klasyfikacjom. Zgodnie z zapowiedziami, Devin postanowił tym razem sprawdzić co się stanie, gdy wszystkie style, którymi zajmował się wcześniej na różnych wydawnictwach znajdą się w jednym miejscu. Głównym zadaniem "Empath" będzie zatem dostarczenie słuchaczowi szerokiej palety muzycznych emocji.

Bardzo dobrze obrazuje to utwór "Genesis", który jest już dostępny do odsłuchu. "Genesis"  nie tylko obejmuje pięć różnych stylistyk, ale również partie zagrane przez trzech perkusistów, chór, orkiestrę, a nawet... kuchenny zlew. "Pracowałem nad nowym materiałem ponad rok i reprezentuje on zwrot, który dokonałem zarówno na osobistym, jak i profesjonalnym poziomie, z którego jestem dumny. Pierwszy raz od kilku lat zrobiłem tego typu album i wydaje mi się, że właśnie "Genesis" najlepiej obrazuje chaotyczną naturę tego projektu (oraz świata)" - mówi Devin Townsend.

 

 

Lista artystów, którzy pojawią się na albumie jest imponująca. Będą to: Mike Keneally, Morgan Ågren, Anup Sastry (Monuments, Periphery), Samus Paulicelli (Decrepit Birth, Abigail Williams), Nathan Navarro, Elliot Desagnes, Steve Vai, Chad Kroeger, Anneke Van Giersbergen, Ché Aimee Dorval, Ryan Dhale oraz Elektra Women's Choir.

"Empath" ukaże się w postaci limitowanego digipacka 2CD (z drugim dyskiem zawierającym bonusowy materiał), standardowy CD jewelcase, 2LP gatefold + CD oraz w wersji elektronicznej.

Lista utworów:

01. Castaway
02. Genesis
03. Spirits Will Collide
04. Evermore
05. Sprite
06. Hear Me
07. Why
08. Borderlands
09. Requiem
10. Singularity Part 1 - Adrift
11. Singularity Part 2 - I Am I
12. Singularity Part 3 - There Be Monsters
13. Singularity Part 4 - Curious Gods
14. Singularity Part 5 - Silicon Scientists
15. Singularity Part 6 - Here Comes The Sun

A już 5 kwietnia Devin Townsend wystąpi w warszawskiej Stodole. Bilety od 100 PLN na stronie https://www.livenation.pl.