Dwa nowe Streamlinery od Gretsch Guitars

Newsy

Szymon Kubicki

Pozostałe artykuły marki GRETSCH
Dwa nowe Streamlinery od Gretsch Guitars

We wrześniu i listopadzie do oferty firmy Gretsch trafią dwa nowe limitowane modele z serii Streamliner - G2655TG-P90 oraz G2420T-P90.

G2655TG-P90 Limited Edition Streamliner Center Block Jr. P90 with Bigsby and Gold Hardware

Jak zapowiada firma, model oferowany w wykończeniu Riviera Blue Satin został zaprojektowany z myślą o trzech celach - występach 'gain-friendly', łatwej, gładkiej grze oraz spektakularnej prezencji. Na trzech głównych filarach oparty jest również sekret brzmienia nowego Streamlinera - są to przetworniki Broad’Tron przy gryfie i single-coil P-90 Soap Bar przy mostku (który zapewnia bardziej przejrzyste brzmienie niż tradycyjny humbucker, z zachowaniem grubego środkowego pasma) oraz blok centralny wykonany ze świerku.

Korpus G2655TG-P90 typu double-cutaway wykonano z laminatu klonowego, a lekki świerkowy blok centralny z komorami przebiega przez całą długość korpusu wzmacniając konstrukcję topu i eliminując niechciane sprzężenia. Tylna płyta gitary jest wypukła, a sam korpus cechuje się mniejszymi rozmiarami, co wpływa na łatwość gry na instrumencie. Pięknemu niebieskiemu wykończeniu towarzyszy jednowarstwowy, czarny pickguard, biały binding z czarno-białą lamówką na korpusie, biały binding gryfu oraz złoty hardware.

Satynowo wykończony gryf instrumentu o profilu slim U wykonano z drewna nato, które cechuje się właściwościami podobnymi do mahoniu. Do budowy podstrunnicy posłużył palisander. Promień podstrunnicy wynosi 12" (305 mm), menzura instrumentu 24,75" (629 mm) a grubość korpusu 1,75" (44,45 mm). Na pokładzie gitary znalazły się 22 progi medium jumbo, duże prostokątne markery z pearloidu, regulatory Volume x2, Master Volume i Master Tone, trzypozycyjny przełącznik, klucze die-cast oraz mostek typu Adjusto-Matic ze złotym strunociągiem Bigsby B50 vibrato. Gitara trafi do oferty we wrześniu.

G2420T-P90 Limited Edition Streamliner Hollow Body P90 with Bigsby

G2420T-P90 to kombinacja nowoczesnego brzmienia i vintage'owych cech, które kojarzą się z Gretschem - stylowe wykończenie Midnight Wine Satin, wypukły korpus hollow body z pojedynczym wcięciem i otworami f, wykonany z laminatu klonu, vintage'owe, czarne pokrętła potencjometrów, niklowany hardware oraz szybka palisandrowa, zaokrąglona podstrunnica o promieniu 12" i 22 progach medium jumbo. Gitarę zdobi dwuwarstwowy biały binding z czarno-białą lamówką na korpusie, biały binding gryfu oraz jednowarstwowy, czarny pickguard z logo Gretsch. Satynowo wykończony gryf o profilu slim U wykonano z drewna nato. Menzura instrumentu wynosi 24,75" (629 mm), a grubość korpusu 2,75" (70 mm).

Za brzmienie odpowiadają przetworniki  - ułożone odwrotnie niż w G2655TG-P90 - Broad’Tron przy mostku oraz P-90 Dog Ear przy gryfie. Ta para sterowana jest przez tradycyjny układ złożony z trzypozycyjnego przełącznika, odrębnych dla każdego pickupa regulatorów głośności oraz pokręteł Master Volume i Master Tone. Na pozostałe elementy wyposażenia modelu składają się również duże, prostokątne markery z pearloidu, klucze die-cast, siodełko główki z syntetycznej kości oraz umieszczony na palisandrowej podstawie mostek typu Adjusto-Matic ze strunociągiem Bigsby B60 vibrato. Gitara trafi do oferty w listopadzie.

 

 

https://gretschguitars.com